Warszawa

Autystyczny świat Tymka

Autystyczny świat Tymka

od 6 do 8 lat
PATRONAT
ISBN: 9788383133874

Opis książki

Opowieść o blaskach i cieniach dzieciństwa z autyzmem.

 

Tymek jest sześciolatkiem ze spektrum autyzmu, który pasjonuje się pojazdami i ruchem drogowym. Jego plan dnia nie różni się od tego znanego większości przedszkolaków: poranne wstawanie, pobyt w przedszkolu, wieczory spędzane z rodziną. Tymka wyróżnia jednak sposób, w jaki próbuje zrozumieć otaczającą go rzeczywistość i innych ludzi. To utrudnia mu odnalezienie swojego miejsca wśród rówieśników.

 

Wejdźcie do jego świata, a dowiecie się, z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć. "Autystyczny świat Tymka" to ważna opowieść o tolerancji, zrozumieniu i poszukiwaniu akceptacji. Jej pierwsza część pozwala lepiej poznać rzeczywistość, w jakiej funkcjonuje sześciolatek, druga natomiast daje możliwość zapoznania się z notatkami tworzonymi przez wychowawczynię chłopca.

 

To właśnie te zapiski przydadzą się szczególnie nauczycielom, pedagogom specjalnym i psychologom jako przykład dobrych praktyk.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Autystyczny świat Tymka

Fascynujący świat Tymka

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania tematem neuroróżnorodności. Coraz częściej  to, co jeszcze niedawno było uznawane za “dziwne” albo “niepokojące”... czytaj więcej »

Warto zobaczyć