Warszawa

Silla. Opowieści świata zorzy

Silla. Opowieści świata zorzy

Wydawnictwo: Agora dla dzieci
od 9 do 13 lat
PATRONAT
ISBN: 9788326840630

Opis książki

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu.

W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jest coraz zimniej, śnieżne krowy linieją, w jeziorach i morzu brakuje ryb, pod lodem zaś czai się zło. A najgorsze jest to, że Zorza… umiera.

 

Jedenastoletni Ari udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż. Zanim odkryje mroczną tajemnicę, na swojej drodze spotka nowych przyjaciół oraz przeżyje coś, co na zawsze odmieni jego życie.

 

Karolina Lewestam, autorka m.in. bestsellerowej „Małej Księżniczki”, powraca – tym razem z powieścią fantasy. „Silla” to pierwszy tom nowej serii, w której czytelnicy i czytelniczki przeniosą się do wspaniałego i zaskakującego świata Zorzy, pełnego gadających niedźwiedzi, wilków, fok oraz Czarnych Ptaków. Piękno tej baśniowej krainy mistrzowsko oddał Mariusz Andryszczyk, którego czytelnicy pamiętają z ilustracji do książek takich jak „Lolek”, „Rutka” czy „Przyjaciel Północy”.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Silla. Opowieści świata zorzy

Silla - głos przeznaczenia

Motyw drogi - to znany z literatury pięknej archetyp wykorzystywany do opisania procesu nie tylko zewnętrznego, ale i wewnętrznego. Bohater wyrusza w podróż - choć kierują nim czasem odmienne motywacje,... czytaj więcej »

Warto zobaczyć