Warszawa

Dokąd płynie moja kupa?

Dokąd płynie moja kupa?

Wydawnictwo: Dwukropek
od 6 do 8 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ

Opis książki

Temat „kupy” już dawno został odczarowany i przestał kogokolwiek dziwić czy zniesmaczać. Powstało wiele książek na temat samego robienia kupy, jej kształtów, kolorów i konsystencji, towarzyszących jej zapachów, czy różnorodności odchodów zwierząt. Ale czy wiemy, dokąd wędruje kupa, kiedy już spłuczemy ją w toalecie?

 

Wyjaśnienia tej kwestii podjęła się Małgorzata Zawilska-Rospędek, inżynier ochrony środowiska, projektantka oczyszczalni ścieków, autorka bloga „Inżynier w zielonych okularach” (inzynierwzielonychokularach.blogspot.com).

 

Autorka w prostych słowach opisuje „wędrówkę kupy” wraz ze ściekami krok po kroku z naszych domów do oczyszczalni oraz wszystkie etapy procesu oczyszczania ścieków i uzdatniania wody. Książka może stanowić niezastąpioną pomoc dla rodziców, którzy chcą z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć na pytanie dziecka: „Dokąd płynie moja kupa?”.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Dokąd płynie moja kupa?

Porozmawiajmy o kupie!

  Bardzo lubię takie książki, w których możemy się przyglądać kawałkowi rzeczywistości, który pozornie wydaje się albo nieciekawy, albo na tyle codzienny, że w zasadzie nie zwraca... czytaj więcej »

Warto zobaczyć