Warszawa

Sennik dla dzieci

Sennik dla dzieci

od 6 do 8 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-10-13782-1
Tematyka: sennik, humor, wiersze

Opis książki

Wyruszmy do tajemniczej krainy snów razem z Michałem Rusinkiem i ilustratorką Marią Brzozowską.

 

  • Kogo i co tam spotkamy? I co to wszystko właściwie znaczy?
  • Kto nas we śnie robi w balona?
  • O co chodzi, jeśli w młodym wieku śnimy o emeryturze? Albo prowadzimy furmankę, w dodatku w uszance na głowie?
  • Czy indyk jest oznaką rozindyczenia?
  • Co to znaczy, gdy komuś śni się tonący we łzach przodek? Albo dla odmiany nie śni się nic?

 

 

Michał Rusinek zna odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przedstawia je w formie przezabawnych i błyskotliwych wierszyków, których lektura to czysta przyjemność.


Michał Rusinek (ur. 1972 r. w Krakowie) – literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i kreatywnego pisania. Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, autor tekstów naukowych, pisarz i tłumacz. Od 2019 roku członek Rady Języka Polskiego, od 2021 roku zasiada w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii. Stale współpracuje z Radiem Nowy Świat, „Gazetą Wyborczą”, „Przekrojem" i „Twoim Stylem”.

 

Maria Brzozowska – artystka urodzona w 1992 roku w Gdyni, większość dzieciństwa spędziła w Turcji, gdzie obecnie mieszka. W 2010 roku ukończyła Leeds Arts University z tytułem licencjata z komunikacji wizualnej, a w 2016 – studia magisterskie w dziedzinie Mediów i Designu na Uniwersytecie Bilkent w Turcji. W sztuce lubi tworzyć nowe i nieznane krainy. Używa tradycyjnych technik malarskich wspomaganych metodami cyfrowymi. Była finalistką różnych konkursów. Do tej pory tworzyła ilustracje do książek dla dzieci za granicą i miała indywidualne wystawy w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz we Włoszech.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć