Warszawa

Szczęściarz

Szczęściarz

Wydawnictwo: Wydawnictwo BIS
od 5 do 10 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-7551-754-5

Opis książki

Gałgankowy pajacyk z kwiaciarni „Florian i Róża” marzy o tym, by – tak jak innymi zabawkami – bawiły się nim dzieci. Te jednak pojawiają się w kwiaciarni rzadko, w dodatku nie ma już pani Róży, a pan Florian jest przygnębiony i nawet zbliżające się święta Bożego Narodzenia nie poprawiają mu humoru.

 

Gdy nadarza się okazja, pajacyk wymyka się z kwiaciarni. Szybko się przekonuje, że świat na zewnątrz nie zawsze jest przyjazny, spotyka jednak na swojej drodze życzliwe zwierzęta: mysz Parmi, gołębia Kawkę i psa Gusto. Przy nich pajacyk nabiera odwagi i wiary w siebie, aż wreszcie spełnia się jego marzenie – zamieszkuje w domu pani Marysi, gdzie trafia w ręce dzieci. Nie zapomina wówczas o swoich przyjaciołach i o panu Florianie –  robi wszystko, by jego szczęście udzieliło się także im.

 

Pełna ciepła i wzruszeń, okraszona dużą dawką humoru i osadzona w świątecznej scenerii opowieść o szczęściu, przyjaźni i odwadze.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Szczęściarz

Od czego zależy prawdziwe szczęście?

Czy szczęście może zależeć od czapeczki z koniczynką? Żeby się przekonać, trzeba ją zgubić, a jeszcze lepiej, gdy przy okazji można zgubić siebie - by na nowo się potem odnaleźć.   W... czytaj więcej »

Warto zobaczyć