Warszawa

Bajka uspokajanka. Wielki Wyścig

Bajka uspokajanka. Wielki Wyścig

Wydawnictwo: Słowne Młode
od 4 do 6 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-8251-272-4

Opis książki

Krótka, prosta, łagodna i pełna uroku opowieść z cyklu Bajki uspokajanki – dla przedszkolaków, a także ich rodziców i opiekunów. Antidotum na wszechobecny pośpiech oraz wielość emocji i wrażeń.

 

Ślimaczek, Ptaszki, Rybki, Krecik i Obłoczki postanawiają zorganizować zawody. Tylko jak tu się ścigać, skoro jedni pływają, inni fruwają czy suną po niebie, a jeszcze inni chodzą albo pełzają? Poza tym wyścigi są fajne, zawsze ktoś wygrywa, ale też przykre, bo zawsze ktoś przegrywa. Czy da się zorganizować takie zawody, które ucieszą wszystkich?

 

Inspiracją do stworzenia Bajek uspokajanek były dzieci ze spektrum autyzmu. Książki te są jednak przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców – dla dzieci przedszkolnych, w tym dzieci wysoko wrażliwych, które często wobec codziennego przebodźcowania potrzebują uspokojenia, wyciszenia, odpoczynku.

 

Wszystko tu zostało starannie przemyślane. Fabuła jest prosta, przystępna, rytm opowieści – spokojny, niemal melodyjny, liczba postaci ograniczona. Ilustracje mają charakter kolażowy, użyte w nich zostały różne faktury i materiały, w każdej książce pojawia się jeden przewodni element graficzny. Dodatkowo w tytułach i niektórych ilustracjach użyto liter naśladujących odręczną wycinankę, które nawiązują do kolażowych ilustracji – w każdym tomie mają one inny kolor.

 

Bajki uspokajanki ukazują się w serii Otwarci na Świat. Tworzą ją książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Poruszają tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Bajka uspokajanka. Wielki Wyścig

Kto pierwszy ten...lepszy?

Wdzięczność. Historia Ślimaczka zaczyna się od docenienia tego, co się ma.    Ślimaczek ma muszelkę, rybki chłodną wodę, ptaszki miły wietrzyk, a krecik norkę pod ziemią.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć