Warszawa

Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek

Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek

Wydawnictwo: Słowne Młode
od 4 do 6 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-8251-271-7

Opis książki

Krótka, prosta, łagodna i pełna uroku opowieść z cyklu Bajki uspokajanki – dla przedszkolaków, a także ich rodziców i opiekunów. Antidotum na wszechobecny pośpiech oraz wielość emocji i wrażeń.

 

Basia nie lubi latem opalać się, kąpać ani budować zamków z piasku. Lubi za to spacerować po linii, gdzie plaża styka się z morzem. Ta linia jest taka ciekawa ciągle się zmienia! Na dodatek można spacerować trochę po wodzie, a trochę po piasku. Podczas jednego z takich spacerów Basia znajduje mnóstwo rzeczy, a wśród nich prawdziwy skarb kamyczek. Dlaczego jest on taki wyjątkowy?

 

Inspiracją do stworzenia Bajek uspokajanek były dzieci ze spektrum autyzmu. Książki te są jednak przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców – dla dzieci przedszkolnych, w tym dzieci wysoko wrażliwych, które często wobec codziennego przebodźcowania potrzebują uspokojenia, wyciszenia, odpoczynku.

 

Wszystko tu zostało starannie przemyślane. Fabuła jest prosta, przystępna, rytm opowieści – spokojny, niemal melodyjny, liczba postaci ograniczona. Ilustracje mają charakter kolażowy, użyte w nich zostały różne faktury i materiały, w każdej książce pojawia się jeden przewodni element graficzny. Dodatkowo w tytułach i niektórych ilustracjach użyto liter naśladujących odręczną wycinankę, które nawiązują do kolażowych ilustracji – w każdym tomie mają one inny kolor.

 

Bajki uspokajanki ukazują się w serii Otwarci na Świat. Tworzą ją książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Poruszają tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek

Wielki skarb!

Basia, będąc nad morzem z rodzicami, odłącza się od nich na chwilę i spacerując linią brzegową, znajduje mały kamyk. Przedmiot, jakich pewnie tysiące, a jednak dla bohaterki wyjątkowy. Zabiera... czytaj więcej »

Warto zobaczyć