Warszawa

Świat według dziadka

Świat według dziadka

Wydawnictwo: Słowne
od 6 do 8 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-8251-031-7

Opis książki

Z początku Ryś nie wie, jak rozmawiać z dziadkiem: dziadek prawie się nie odzywa, wiecznie przesiaduje w fotelu i wydaje się niezbyt zainteresowany wnukiem. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że w jego domu dzieją się magiczne rzeczy…

 

Zofia Stanecka w dzieciństwie zaprzyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową i to właśnie dla niej napisała Świat według dziadka. To wzruszająca książka o rodzącej się przyjaźni między wnukiem a dziadkiem. Autorka w czuły i delikatny sposób pokazuje, jak bardzo jesteśmy potrzebni sobie nawzajem: ci najmłodsi tym najstarszym i na odwrót. Tekstowi towarzyszą delikatne, poetyckie ilustracje autorstwa Marianny Sztymy. Do czytania i zachwycania się – całą rodziną.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Świat według dziadka

Recenzje CzasDzieci.pl:

Piękno międzypokoleniowych relacji

Osiemdziesiąt siedem stron – dokładnie tyle jest potrzebne, aby pochłonąć czytelnika bez reszty, rozbawić niejeden i nie dwa razy, a także wzruszyć do łez.   Chciałabym przedstawić... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Oswoić starość

Kto z nas nie marzył, o powrocie do czasów dzieciństwa? Odwiedzaliśmy wtedy naszych dziadków i babcie, spędzaliśmy piękne chwile na beztrosce, czas płynął wolniej. Nie zawsze doceniamy naszych... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć