Warszawa

Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Wydawnictwo: Wilga
od 6 do 8 lat
ISBN: 978-83-280-8926-6

Opis książki

Ta książka ma magiczne strony - świecą w ciemności!

 

Co właściwie dzieje się w nocy? Jak wygląda wtedy świat? Te pytania zadaje wciąż swojej rodzinie młoda, ciekawska samiczka kaszalota. Niestety nikt ze stada nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, ponieważ... dorośli nie interesują się takimi sprawami. Kaszalotka z niecierpliwością czeka na noc, ale wtedy jest tak ciemno, że zupełnie niczego nie widać. Pewnej nocy nasza bohaterka zauważa mały świetlny punkt. To meduza Pelagia, która staje się przewodnikiem po nocnym oceanie. Kaszalotka wybiera się w niezwykła podróż, podczas której odkrywa, że w ciemności wszystkie te rzeczy są zupełnie takie same jak w świetle dnia. Książka pokazuje, że warto być w konsekwentnym i dążyć do dobywania wiedzy o rzeczach, które nas interesują. Odważna Kaszalotka spełnia swoje marzenie, dowiadując się po drodze wielu informacji o oceanie i życiu w jego głębinach. Przepiękne ilustracje ze święcącymi w ciemnościach elementami dopełniają tę uroczą historię.

 

"Otulone nocą" to seria pięknie ilustrowanych książek, których akcja dzieje po zmroku. Oprócz wciągającej historii, na każdej stronie zawarto ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska, a niezwykłe ilustracje zostały pokryte lakierem fosforyzującym, który, po naświetleniu, świeci w ciemności.

 

Weź udział w spotkaniu z autorkami!

 

 

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Co dzieje się w oceanie nocą?

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy. Otulone nocą” autorstwa Pauliny Chmurskiej to opowieść o małej kaszalotce Szarlotcie, która szuka odpowiedzi na niezliczoną liczbę pytań. Pytań,... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć