Warszawa

Co dzieje się w oceanie nocą?

Recenzja książki:

Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Paulina Chmurska
Elka Grądziel
od 6 do 8 lat

Co dzieje się w oceanie nocą?

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy. Otulone nocą” autorstwa Pauliny Chmurskiej to opowieść o małej kaszalotce Szarlotcie, która szuka odpowiedzi na niezliczoną liczbę pytań. Pytań, które nie dają jej spać. Niczym małe ciekawe świata dziecko kaszalocia dziewczynka eksperymentuje i podąża za swoimi marzeniami.

 

Żądza przygód popycha Szarlottę do tego, by zwiedzić ocean nocą. Pomimo że Starzec, jej nauczyciel i mentor, zapewnia ją, że taka podróż jest bez sensu, bo w nocy wszyscy mieszkańcy oceanu śpią, Szarlotta postanawia to sprawdzić. To owocuje wieloma wspaniałymi odkryciami, ale także wystawieniem się na niebezpieczeństwo. Czy Szarlotta poradzi sobie z zagrożeniem? A może ktoś przyjdzie jej z pomocą?

 

 

Autorka w nowatorski sposób łączy fabularną historię z ciekawostkami na temat zwierząt, bohaterów swoich książek. W ten sposób zachęca dzieci nie tylko do tego, by puściły wodze fantazji, ale również zdobywały rzetelną wiedzę na temat przyrody.

 

Paulina Chmurska poprzez swoje opowieści przybliża dzieciom świat najbardziej zadziwiających zwierząt na ziemi, a także na ich przykładzie pokazuje, jak odważnie odkrywać to, co nieznane.

 

 

Mimo że przestrzenią życia Szarlotty, bohaterki książki „Mała kaszalotka i tajemnica nocy. Otulone nocą” jest woda, a ludzi ląd, to wszystkie dzieci dążą do tego, by kiedyś stać się samodzielnymi i odciąć się od wpływów rodziców i innych dorosłych. Ta opowieść doskonale pokazuje proces dojrzewania do własnych decyzji.

 

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy. Otulone nocą” to kolejna pozycja literatury dziecięcej z cyklu „Otulone nocą” autorstwa Pauliny Chmurskiej. Książka wzbogacona jest ciekawą warstwą graficzną. W środku można znaleźć małe świecące, pokryte lakierem fosforyzującym, ilustracje zwierzątek morskich. Gdy zgasisz światło w pokoju, zobaczysz ich blask!

 

Dotychczas ukazała się także książka „Wielka Mała Niedźwiedzica”, która przedstawia losy córki i matki - Małej Niedźwiedzicy i Wielkiej Niedźwiedzicy podróżujących po Drodze Mlecznej z bardzo ważną przesyłką.

 

Książka „Mała kaszalotka i tajemnica nocy. Otulone nocą” zachęca do własnych odkryć i wyruszenia w podróż - może nie w tak niebezpieczną jak Szarlotta, ale własną.

 

Polecamy

Warto zobaczyć