Warszawa

Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi

Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi

Wydawnictwo: Agora
od 6 do 9 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 9788326836435

Opis książki


Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!

Pierwszy tom przebojowej serii z barwnymi kocimi bohaterami, autorstwa Agaty Romaniuk, znanej dzieciom jako Pani Wieczorynka.

 

W cieszyńskim ratuszu szykuje się uroczysty bankiet, którego atrakcją mają być słynne w całym mieście kanapeczki ze śledziem. Tymczasem w sklepie rybnym na ulicy Głębokiej dochodzi do włamania. Wszystkie śledzie znikają… Do akcji niezwłocznie wkraczają komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy. Sprawa nie jest prosta. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Czy uda im się znaleźć złodzieja i uratować przyjęcie w ratuszu?

 

Mówią, że w nocy wszystkie koty są czarne, lecz nie dajcie się zwieść. W zaułkach Cieszyna urzędują koty wszelkiej maści, o barwnej przeszłości i wyrazistych charakterach. Pazury ostrzą regularnie, a gdy na horyzoncie pojawia się kryminalna zagadka, wykorzystają wszelkie kocie umiejętności by ją rozwiązać. Ta wciągająca opowieść, skrząca się dowcipem najwyższej próby, przeniosła mnie wprost do krainy dzieciństwa, do magicznego miasta, w którym urodziła się moja babcia, moja mama i także ja. Już się szykuję na spacer z dziećmi po cieszyńskich ulicach śladami Kociej Szajki!

Sonia Bohosiewicz

 

Jeżeli do miłośników kotów dodamy wielbicieli śledzi (w tym mieszkańców Cieszyna), to okaże się, że "Kocia szajka" ma szansę zawładnąć całym światem - jak na kryminał z pazurem przystało!

 

Grzegorz Kasdepke

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi

Detektywistyczna kocio-ludzka kooperatywa

Koci i ludzki świat przenikają się w tej opowieści niezwykle płynnie i harmonijnie. Warto podkreślić jednak, że koty mają swoją małą przewagę nad naszym gatunkiem. Mają zdolność porozumiewania się z innymi zwierzętami, a te z kolei, często niezauważone, mogą nas podglądać i wiedzieć o tym, co chcemy często ukryć.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć