Warszawa

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy

Wydawnictwo: Kropka
od 10 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 9788366671379

Opis książki

Liczby są wszędzie! Potęga liczb wprowadzi dzieci w fascynujący świat liczb i wyjaśni, jak pomagają nam w codziennym życiu.

 

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez liczb?

 

Liczby są niezwykle ważne w codziennym życiu. Jak inaczej moglibyśmy prosić o trzy gałki lodów? Albo skąd wiedzielibyśmy, że zostało nam 60 minut na zabawę z naszymi przyjaciółmi, a nie 60 sekund? Dlaczego w ogóle minuta ma 60 sekund, a nie 100? Skąd się wzięło zero i jaki język rozumieją komputery?

Przez wieki ludzie wymyślali sprytne sposoby używania liczb, żebyśmy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat, budować miasta, znajdować drogę do domu i znacznie więcej. Potęga liczb opowiada historię tego przełomowego wynalazku.

Gotowi?

 

1, 2, 3, start!

 

Daniela Olejníková - Ilustratorka i graficzka. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie, na Wydziale Grafiki. Większość jej ilustracji opiera się na pracy tradycyjnymi technikami, takimi jak linoryt czy sitodruk. Najbardziej lubi proste kształty połączone z wzorami i teksturami.

 

Isabel Thomas - jest pisarką naukową i autorką książek dla dzieci. Napisała ponad 140 książek, była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród takich jak ASE Science Book of the Year, Royal Society Young People's Book Prize i Blue Peter Book Awards. Isabel pisuje również do dziecięcych magazynów naukowych Whizz Pop Bang! i The Week Junior, prowadzi kreatywne warsztaty dla szkół oraz podczas literackich i naukowych festiwali, jest też dyrektorką szkoły podstawowej.

 

 – urodzony w 1973 roku niemiecki autor i dziennikarz.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy

Policzmy się!

Stereotypowy podział na umysły humanistyczne i ścisłe szkodzi nie tylko ludziom, którzy są podzieleni wg wyimaginowanych zdolności, ale także samym przedmiotom, do których się odnoszą. Umiejętności związane z humanistyką traktowane są jako te mniej ważne, niepotrzebne, pomijane, natomiast te związane z matematyką, fizyką czy chemią opisywane są jako trudne i nieprzystępne. Nic bardziej mylnego - jedne i drugie są nam bardzo potrzebne i każdy z nas może je łączyć, a nawet powinien, łączyć w codziennym działaniu. ... czytaj więcej »

Warto zobaczyć