Warszawa

Sensoryka dla Smyka. 30 rozwijających zabaw sensorycznych.

Sensoryka dla Smyka. 30 rozwijających zabaw sensorycznych.

Wydawnictwo: Tata Robi Książki
PATRONAT

Opis książki

Lep, wałkuj, ściskaj, wąchaj, smakuj, słuchaj i rozwijaj zmysły!

 

Sensoryka dla smyka to 30 pomysłów na rozwijające zabawy sensoryczne dla dzieci w każdym wieku, do przygotowania w domu z prostych i bezpiecznych materiałów. Wyrusz w fascynującą podróż w świat zabaw, w których główną rolę odgrywać będą kolory, kształty, faktury, zapachy, smaki, dźwięki, a przede wszystkim wyobraźnia i kreatywność!

 

Zabawy opracowała Aleksandra Charęzińska - pedagożka, certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej, która od lat pracuje z dziećmi, a swoją wiedzą dzieli się na blogu www.charezinska.pl.

 

Sensoryka dla Smyka to:

  • Rozwój zmysłów: zabawy dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju wszystkich siedmiu zmysłów i wzbogacają dziecięcy świat doznań
  • Ćwiczenie umiejętności: przepisy i rady pomogą też w rozwoju wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych Twojego dziecka
  • Zabawy na każdą okazję: odnajdziesz tu pomysły na wspólną zabawę zarówno w domu, jak i na dworze, z maluszkiem lub starszym rodzeństwem
  • Bezpieczne materiały: zabawy przy użyciu prostych (a często nawet jadalnych) składników są bezpieczne dla maluszków. Przeszukajcie kuchenne szafki i rozpocznijcie zabawę od zaraz!


Czy zabawa może iść w parze ze stymulacją rozwoju dziecka? Te karty udowadniają, że jak najbardziej - odkryj wraz z nimi moc inspiracji i zabierz dziecko w podróż do świata zmysłów!


Kaja Wolnicka - mama Leona i Mili, psycholożka, autorka bloga moi-mili.pl

 

Jestem oczarowana, w końcu wszystkie sensoryczne zabawy w jednym miejscu! Malowanie, ugniatanie, brudzenie się – wszystko to co dzieci uwielbiają najbardziej.

 

Magdalena Zujewicz (Fizjoterapeutka z Misją) - terapeuta Integracji Sensorycznej, magister pedagogiki i fizjoterapii.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Sensoryka dla Smyka. 30 rozwijających zabaw sensorycznych.

Nauka, brud, relaks i zabawa w jednym!

Stymulacja sensoryczna, choć wydaje się trudna i kłopotliwa, a czasem nawet niezrozumiała jest niezwykle ważna i przyjemna. Dzięki dotykaniu różnych przedmiotów, powierzchni, ?smakowaniu?, czasem dosłownym, rozmaitych struktur dzieci (ale również osoby dorosłe) jednocześnie uczą się świata dookoła, jak i samych siebie, a także odprężają. Dla nieprzekonanych polecamy na początek zabawę cieczą nienewtonowską - przekonacie się jakie to wciągające i odprężające jednocześnie.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć