Warszawa

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka

Wydawnictwo: Wilga
od 9 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-280-8303-5

Opis książki

Czwarty tom bestsellerowej serii „Mazurscy w podróży”, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.

 

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. W czwartej części przygód pt. „Diamentowa gorączka”, rodzina Mazurskich nie tylko uda się za granicę, ale również poświęci mnóstwo czasu na poznawanie piękna Polski! Przed bohaterami wizyta w Amsterdamie i innych malowniczych zakątkach Holandii, Dreźnie, Saksonii, a także Zamościu, Sandomierzu i Lublinie. Mazurscy wespną się na Śnieżkę, odwiedzą „holenderski Wersal”, zamek w Łańcucie oraz szlifiernię diamentów, gdzie zostaną wmieszani w… niebezpieczną aferę diamentową!

 

„Mazurscy w podróży” to wyjątkowa seria w której czytelnicy mogą wraz z bohaterami poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. Każdy rozdział kończy się dodatkowo dwu- lub czterostronną częścią informacyjną o danym kraju oraz nawiązującymi do dziennika podróży ilustracjami, które zostały wzbogacone o zdjęcia z prywatnego archiwum autorki.

Prawdziwa gratka dla dzieci zainteresowanych podróżami!

W serii Mazurscy w podróży znalazły się książki: „Bunia kontra fakir”, „Porwanie Prozerpiny”, „Kamień przeznaczenia”.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka

Co rozpala wyobraźnię?

Diamenty są niezwykle rzadkimi minerałami i najtwardszym materiałem na świecie. Są też niezwykle cenne, a tym samym rozpalają wyobraźnię wielu ludzi na świecie - nie tylko kobiet, które uwielbiają diamentową biżuterię. Intryga związana z diamentami to oczywiście oś konstrukcyjna powieści Agnieszki Stelmaszyk. To jednak nie wszystko. Cechą charakterystyczną jej opowieści jest to, że poza niezwykłymi przygodami dostarczają czytelnikom dużą dawkę wiedzy. To już czwarty tom, w którym wspólnie zwiedzamy świat, a dokładniej to Holandia i wschód Polski, w tym takie miasta jak Łańcut, Zamość, Sandomierz czy Lublin.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć