Warszawa

Baba Jadzia z parteru

Baba Jadzia z parteru

od 5 do 9 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-7672-921-3

Opis książki

Lato. Czas gofrów, lodów, zabaw na dworze i spania do późna. Kasia się cieszy – w końcu kto nie lubi wakacji. Jest tylko jeden mały problem – ujadający potworek, który ma na imię Mucha i w którym przy odrobinie dobrych chęci można rozpoznać psa. Za psem podąża Baba Jadzia – postrach dzieci z okolicy. Wszyscy jej unikają, a już mistrzami w tym są Kasia i Łukasz. Jak to jest zajrzeć w paszczę lwa? To znaczy – do mieszkania przykrej sąsiadki? Wkrótce oboje się o tym przekonują.

 

Tym, którzy szukają dobrych książek dla dzieci, polecam Babę Jadzię z parteru. Ciepłe i napisane z poczuciem humoru opowiadanie o tym, jak odkryć w drugim człowieku to, co najlepsze.

Renata Piątkowska

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Baba Jadzia z parteru

Nie taka sąsiadka straszna, jak ją malują

Klasyczna opowieść o samotnej starszej sąsiadce, która utrudnia wszystkim życie, aż do czasu, kiedy sama potrzebuje pomocy. Mamy tu wszystkie ważne elementy: strach przed zrzędliwą starszą panią; dzieci, które się jej boją oraz przezwisko, które jej nadały. Iskrę do zmian daje mama jednej z bohaterek. To ona odkrywa, że starsza pani źle się czuje i zachęca innych do udzielania pomocy.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć