Warszawa

Moja babcia, Mój dziadek

Moja babcia, Mój dziadek

Wyd.: Wytwórnia
od 3 do 5 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-640-1175-7

Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi – i zakochani w swoich wnukach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po "Moja mama, mój tata" - familijnej odsłonie. Tym razem z czułością i uwagą portretują babcie i dziadków.

 

"Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym “lekarstwem” i mocą napędową do życia.

Książka jest zbudowana podobnie jak “Moja mama mój tata”- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze...."

Małgorzata Swędrowska

 

Kup teraz

Recenzje książki (Moja babcia, Mój dziadek)

Recenzja CzasDzieci.pl
Przypominamy sobie o tym, jak ważną część życia zajmują dziadkowie.

Duet: Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik ma już za sobą jedną publikację, na punkcie której dostaliśmy bzika. Mowa oczywiście o „Moja mama, mój tata”.
W cudownie  błyskotliwej formie autorki zagrały na nosie wszechobecnej dyskusji o Gender, bo  pokazały jak pięknie różnią się rodzice, uzupełniając wzajemnie. Nie ma tam ani tradycyjnego wbijania w głowę, gdzie jest czyje miejsce ani nowoczesnej prowokacji. Jest uśmiech i bezpieczeństwo dziecka, to jego oczami przyglądamy się mamie która wietrzy i tacie który wymiata :) Tu tekst nie mógłby istnieć bez obrazu i odwrotnie, tylko razem, uzupełniając się niosą radość i ogromną wartość… Jak mama i tata.

 

„Moja babcia, mój dziadek”  to kolejna cudowna kolekcja obserwacji. Otrzymujemy wysmakowane artystycznie wierszowane portrety-miniaturki.

Od wyglądu po ulubione sposoby spędzania czasu. Babcia i dziadek - z którymi wszystko jest możliwe, którzy budują dzieciństwo i zostają w nas na zawsze. 

 

„Babcia znajduje skarby w kieszeniach” a „dziadek zgaduje marzenia”. Zawsze są najbliżej potrzeb małego człowieka.

 

Kolejne strony wzruszają i rozczulają. Ujmujemy tę niewielką książeczkę w dłoniach jakbyśmy ujmowali twarz ukochanej babci, niezapomnianego dziadka i czytamy dalej. Przypominamy sobie o tym, jak ważną część życia zajmują dziadkowie.

 

Pozycja obowiązkowa.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć