Warszawa

Gwiazda z pierwszego piętra

Gwiazda z pierwszego piętra

od 8 do 13 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-792-9

Nagrody

Opis książki

Helena straciła siostrę, Mikołaja opuścił ojciec. Oboje nie mieli wpływu na to, że ich życie zmieni się nie do poznania i nigdy już nie będzie takie jak dawniej. Dwójkę sąsiadów połączy niewinne nieporozumienie, dające początek przedziwnej przyjaźni, ale czy ta więź przetrwa czyhające na nią problemy? Czy słońce i księżyc mogą świecić jednocześnie na tym samym niebie? I czy zawsze warto marzyć i mieć nadzieję... do końca?

 

Książka nagrodzona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.


Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Gwiazda z pierwszego piętra

Opowieść o przyjaźni, która pomaga odnaleźć własną unikalną wartość

Książka wartościowa zarówno pod względem literackim, jak i psychologicznym: piękny, a jednocześnie doskonale dostosowany do wieku odbiorcy język niesie treści, które niejednemu nastoletniemu czytelnikowi pomogą okiełznać chaos w swoim prywatnym mikrokosmosie.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć