Warszawa

Emi i źródło Ekry

Emi i źródło Ekry

od 5 do 9 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-795-0

Nagrody

Opis książki

Narodziny dziewczynki z niebieskim pasmem we włosach sprawiają, że ród kalijów ogarnia trwoga. Dziecko takie jest zwiastunem ciężkich czasów. Daje jednak również nadzieję na szczęśliwe zakończenie.

 

Kalijowie, wsparci mądrością ksiąg, skupiają się właśnie na tej nadziei. Emi wzrasta otoczona miłością siostry i troską kalijskiej starszyzny, każdego dnia przygotowując się do misji, którą wyznaczyło jej życie. Której będzie musiała podjąć się szybciej, niż ktokolwiek przypuszcza.

Niezwykle barwna opowieść o tolerancji, miłości, uczciwości i odwadze. O tym, że czyste serce, nieskażone pychą i wolne od uprzedzeń, może zmieniać świat.

 

Książka wyróżniona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.
Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Emi i źródło Ekry

Stara nowa baśń

W ?Emi i źródle Ekry? na szczególną uwagę zasługuje wykreowany przez autorkę świat. Akcja toczy się w mitycznym czasie-bezczasie, w krainie należącej do ludu Kalijów, istot bardzo przypominających Tolkienowskie elfy i jednocześnie postaci z ?Avatara? Jamesa Camerona. Czytelnik ma poczucie, że zna ten nowy-stary świat od zawsze. Bohaterowie baśni Matery są łagodni, dostojni, blisko związani z naturą, czerpią mądrość z pradawnych ksiąg, do których dostęp ma rada skupiająca najważniejszych mędrców. Kalijowie rodzą się z określonym powołaniem życiowym, co można poznać po kolorowym paśmie włosów ? brązowym dla kalijów ziemi, niebieskim dla kalijów źródła, itd. Każdy z nich ma swoje zadanie do wykonania, co determinuje konkretny styl wychowywania kalijskiego dziecka.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć