Warszawa

Mój kumpel Jeremi

Mój kumpel Jeremi

od 8 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-793-6

Nagrody

Opis książki

Czwarta klasa to dla Oskara i jego przyjaciela Jeremiego zupełnie nowy rozdział w życiu. Trzeba zacząć wszystko od początku. No prawie wszystko, bo przecież to, co najważniejsze, czyli przyjaźń, zostaje. Przynajmniej tak się im obu wydaje. Pewnego dnia Oskar wpada w kłopoty i decyduje się ukryć to przed Jeremim. To jego wielki SEKRET. Gdzie kończy się tajemnica i zaczyna kłamstwo? Czy dobrze jest nie mówić prawdy bliskim, zwłaszcza gdy jest się samemu w niebezpieczeństwie? Mój kumpel Jeremi to ciepła, pełna humoru opowieść o tym, co w bliskich relacjach jest najważniejsze. Nie tylko dla chłopców.

 

Książka nagrodzona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.


Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.


Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mój kumpel Jeremi

Opowieść o chłopięcej przyjaźni - nie tylko dla chłopców!

Znajdziemy tu prezentację relacji dwóch chłopców, której daleko do czarno-białego obrazu wyidealizowanej przyjaźni. Bohaterowie powieści przeżywają rozstanie rodziców, pierwszą miłość, konflikty z rodzeństwem; doświadczają upokorzenia i prześladowania ze strony starszych uczniów, ale i wartościowego wsparcia od przyjaciół i bliskich dorosłych; stają przed trudnymi wyborami natury moralnej, spędzają wspaniałe chwile w tajnym szałasie. Przyjdzie im stawić czoła rozstaniu z ukochanym czworonogim pupilem, poczuciu zdrady czy prześmiewczym komentarzom pod swoim adresem.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć