Warszawa

Hej, Przedziadku!

Hej, Przedziadku!

Wydawnictwo: Tekturka
od 4 do 7 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-951105-6-6
Tematyka: dziadek, wnuki, podróże, sen

Opis książki

Poznajcie Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże

Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód. Zobacz, jak pokonują morskie fale na grzbietach latających ryb i czmychają przed stadem pędzących zwierząt!

Hej, Przedziadku! to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu „The Beatles”. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków.

Ilustracje do książki wykonała pochodząca z Kanady artystka Kathryn Durst.

 

Paul McCartney: »Napisałem książkę dla dzieci. Zatytułowałem ją „Hej, Przedziadku!”. Dlaczego? Sam mam ośmioro wnucząt i każde z nich jest tak samo wspaniałe. Pewnego dnia jedno z nich powiedziało do mnie: „Hej, Przedziadku!” (oryg. Hey Grandude!). Powiedziałem: „Co?” i pomyślałem, że podoba mi się to przezwisko – i od tamtej pory jestem Przedziadkiem. Później przyszło mi do głowy, że to w zasadzie dobry pomysł na książkę, więc zacząłem spisywać różne historie, a potem skontaktowałem się z wydawcami, którym spodobało się to, co wymyśliłem.
Główną postacią w książce jest Przedziadek, symbolizujący wszystkich dziadków na całym świecie. Ma czworo wnucząt, które nazywa Ancymonami. Dzieciaki bardzo go kochają i uwielbiają wyruszać z nim na spotkanie z przygodą. Przedziadek to magiczny gość, ale o tym już przeczytacie w książce. Napisałem ją dla dziadków na całym świecie i dla ich wnuków, żeby wspólnie czytali ją na dobranoc«.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Hej, Przedziadku!

Oblicze Paula McCartney?a jakiego nie znacie!

Tak to wcale nie jest przypadek ani zbieżność nazwisk. Jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów tym razem zaprasza właśnie dzieci w niezwykłą podróż wraz z Przedziadkiem i plikiem…... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć