Warszawa

Hej, Przedziadku!
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hej, Przedziadku!

Wyd.: Tekturka
od 4 do 7 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-951105-6-6
tagi: dziadek  wnuki  podróże  sen 

Poznajcie Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże

Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód. Zobacz, jak pokonują morskie fale na grzbietach latających ryb i czmychają przed stadem pędzących zwierząt!

Hej, Przedziadku! to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu „The Beatles”. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków.

Ilustracje do książki wykonała pochodząca z Kanady artystka Kathryn Durst.

 

Paul McCartney: »Napisałem książkę dla dzieci. Zatytułowałem ją „Hej, Przedziadku!”. Dlaczego? Sam mam ośmioro wnucząt i każde z nich jest tak samo wspaniałe. Pewnego dnia jedno z nich powiedziało do mnie: „Hej, Przedziadku!” (oryg. Hey Grandude!). Powiedziałem: „Co?” i pomyślałem, że podoba mi się to przezwisko – i od tamtej pory jestem Przedziadkiem. Później przyszło mi do głowy, że to w zasadzie dobry pomysł na książkę, więc zacząłem spisywać różne historie, a potem skontaktowałem się z wydawcami, którym spodobało się to, co wymyśliłem.
Główną postacią w książce jest Przedziadek, symbolizujący wszystkich dziadków na całym świecie. Ma czworo wnucząt, które nazywa Ancymonami. Dzieciaki bardzo go kochają i uwielbiają wyruszać z nim na spotkanie z przygodą. Przedziadek to magiczny gość, ale o tym już przeczytacie w książce. Napisałem ją dla dziadków na całym świecie i dla ich wnuków, żeby wspólnie czytali ją na dobranoc«.

Kup teraz

Recenzje książki (Hej, Przedziadku!)

Recenzja bibliotekarza
Oblicze Paula McCartney?a jakiego nie znacie!

Tak to wcale nie jest przypadek ani zbieżność nazwisk. Jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów tym razem zaprasza właśnie dzieci w niezwykłą podróż wraz z Przedziadkiem i plikiem… pocztówek.


Od dawna wiadomo, że nuda nie ma żadnych szans w porównaniu z kreatywnością dzieci! Gdy jednak dorzucimy do tego nie bojącego się przygód dziadka i odrobinę magii z pewnością emocji nie zabraknie!


Historia rozpoczyna się w pewien ponury dzień, kiedy wydaje się, że najlepszym co można robić to leżenie na kanapie i „nicnierobienie”! Sprawa zaczyna wyglądać jednak zupełnie inaczej gdy „Wprawimy busoli igłę w ruch – wyruszymy w podróż znów”. Okazuje się bowiem, że pewien dziadek, który ogromnie kocha swoje wnuki ma pewne magicznie urządzenie, przy którym zniknie każdy deszcz i paskudy dzień!
Dajcie się porwać w wir przygód i zwiedzajcie świat wraz z Przedziadkiem i jego czwórką Ancymonów… znaczy wnucząt.


Książka jest przepiękną historią o tym, że żadne granice wiekowe nie istnieją jeżeli mówimy o dobrej zabawie i ogromie miłości. Starszy pan, który dla najmłodszych może okazać się człowiekiem zupełnie nudnym, tak naprawdę otwiera przed nimi ogrom możliwości i pokazuje nowe ścieżki, którymi mogą podążać. Absolutnym atutem tej opowieści są także pewne przyzwyczajenia, których dzieci mogą już nie znać. Przykładem jest sztuka pisania i wysyłania pocztówek bądź kartek. Warto przypomnieć najmłodszym o tej pięknej tradycji, a ta historia jest do tego doskonałym pretekstem! Sami sprawdźcie dlaczego!


Nie można także zapomnieć o niesamowitych ilustracjach autorstwa Kathryn Durst. Jestem przekonana, że bez kolorów i ogromnej szczegółowości oraz humoru, który zawarła w graficznym ujęciu historii – nie byłaby ona tak magiczna.


Ogromnie polecam –także biorąc pod uwagę legendę muzyki jaką jest Paul McCartney, bo to kolejny pretekst do zapoznania dzieci z kawałkiem historii muzycznej ;)


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć