Warszawa

Polskie księżniczki

Polskie księżniczki

Wydawnictwo: Media Rodzina
od 7 do 11 lat
ISBN: 978-83-8008-618-0 cena

Czy historia rzeczywiście jest nudna? I czy wszystkie księżniczki są kruche i delikatne? Jeżeli tak myślisz, jesteś w błędzie! Przeczytaj ten niesamowity przewodnik po polskich księżniczkach, królewnach i królowych, a dowiesz się: o czym rozmyślała Dobrawa, w kim się kochała Świętosława, dlaczego Jadwiga chwyciła za siekierę, do kogo podobna była Bona, kto wprowadził w Polsce modę na dekolty... i wielu innych ciekawostek o szlachetnie urodzonych damach Polski. Księżniczki z bajek są piękne i urocze, ale prawdziwe polskie księżniczki to dopiero bohaterki!

 

Książka napisana w przystępny sposób, okraszona humorem oraz pięknymi ilustracjami, które zachęcą do lektury niejedną współczesną księżniczkę.

Kup teraz

Recenzje książki (Polskie księżniczki)

Recenzja bibliotekarza
Kim one były?

Kim była i czym zajmowała się Rzepicha? Jak nazywała się mama pierwszego króla Polski? Która polska księżniczka została szwedzką królową? Co zawdzięczamy królowej Bonie? Która święta była królewną węgierską, ale też królem Polski i królową Polski? Kim była Ludwika Maria Gonzaga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w wyjątkowej książce Anny Jurczyńskiej „Polskie księżniczki”.

 

Ta rewelacyjna i pięknie wydana publikacja ukazuje niezwykłą galerię księżniczek i królowych, które po zamążpójściu stawały u boku nie tylko polskich władców. Sylwetki wyjątkowych kobiet ukazuje młodym czytelnikom Skrzat Honoriusz – wielki pasjonat historii, który w przystępny, interesujący i dostosowany do percepcji młodego czytelnika sposób prezentuje znane i mniej znane księżniczki. Dodatkowo, przy każdej z opisanych księżniczek znajdziemy informacje o miejscach, w których czytelnicy mogą dokładnie zgłębić ich historie.

 

Doskonałym uzupełnienie pasjonujących opowieści są zachwycające i  przykuwające uwagę kolorowe ilustracje Macieja Plamowskiego.

Ten wyjątkowy poczet kobiet, które zasiadały na europejskich tronach i pojawiały się głównie w cieniu swoich mężów gorąco polecam nie tylko dzieciom, ale również wszystkim miłośnikom historii. Z pewnością nie będą zawiedzeni!

Recenzja bibliotekarza
Szlakiem polskich księżniczek!

Historia nie jest waszym konikiem? A może jest zupełnie na odwrót i to wasza mocna strona? W obu przypadkach z pewnością pokochacie nauczyciela jakim jest Historiusz – skrzat, który zabierze was w podróż w czasie. A jaką trasą? Szlakiem polskich księżniczek!


Przedstawiam książkę, która mimo tytułu z całą pewnością nie jest lekturą tylko dla dziewczynek (choć zapewne to one będą głównymi zainteresowanymi). Każda karta tej niemal bajecznej monografii to osobna opowieść o kobiecie, która niezwykle zasłużyła się dla naszego kraju. Znajdziemy tu informacje o tym, kim były, kiedy żyły i dlaczego to właśnie ich historie znalazły się w książce. Opisy to zbiór ciekawostek, które niewątpliwie nie przypominają tych w encyklopedii. Jednocześnie mogą zainteresować i wciągnąć w świat historii. Ich język dostosowany został do dzieci - nie znajdziemy tu długich życiorysów – raczej zachętę do tego, by do nich sięgnąć, obudzić ciekawość do danej postaci. To także okazja, by choć trochę dowiedzieć się o osobach, które na lekcjach historii raczej nie grały pierwszych skrzypiec, a przecież był równie istotne! Dodatkowo wiele tutaj humoru i dystansu, których w tej dziedzinie wiedzy często brakuje.


Atutem tego niezwykłego zbioru są również odniesienia do miejsc, z którymi związane są bohaterki. Można je znaleźć przy każdej z postaci. Zachęcają do tego, żeby udać się w miejsce związane z ulubioną postacią historyczną lub nawet zaplanować całą trasę szlakiem polskich księżniczek!


Wszystko to podane w towarzystwie pięknych i kolorowych ilustracji Macieja Palmowskiego. Dzięki temu całość dzieła przypomina zbiór najpiękniejszych baśni i legend (a i tych tutaj nie brakuje).


Zachęcam do sięgnięcia po książkę, w której każdy odszuka coś dla siebie. Pasjonaci dawnych dziejów z pewnością znajdą tu ciekawostki, a może nawet postaci, o których nie słyszeli. Natomiast fani dobrych opowieści nie oderwą wzroku od bajecznych stron i z pewnością zafascynują ich zamierzchłe czasy.
Polecam zarówno dziewczynkom jak i chłopcom, bo to kawał dobrej roboty, podanej w przepięknym stylu!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć