Warszawa

Najwyższa na świecie wieża z książek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Najwyższa na świecie wieża z książek

Wyd.: Papilon
od 3 do 5 lat
ISBN: 9788327104083

Chłopiec był pewien, że urodził się po to, by latać. Codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował sam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na jedne święta poprosił o nie nawet pod choinkę… Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby na to, by fruwać, i podarowała Lucasowi jego pierwszą książkę. Chłopiec długo nie mógł zrozumieć, co mama miała na myśli. Aż do dnia, w którym… zaczął latać! Jak to zrobił?

 

Wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o których nawet nam się nie śniło.

 

Rocio Bonilla jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Urodziła się w Barcelonie i tam zdobyła wykształcenie artystyczne. Pracowała także jako projektantka graficzna, malarka, nauczycielka. Poza pracą ilustracyjno-literacką zajmuje się także malowaniem murali. Jako mama trójki dzieci jest bezustannie zachwycona ich wrażliwością i wyjątkowym sposobem patrzenia na świat, którym hojnie dzielą się z innymi.

Kup teraz

Recenzje książki (Najwyższa na świecie wieża z książek)

Wspaniała opowieść o wielkich marzeniach, które się spełniają i o sile wyobraźni

Jerzyk od maleńkiego miał jedno marzenie: aby latać. Obserwował świat, zwłaszcza ptaki i samoloty i tak jak one chciał się wzbić w powietrze. Próbował różnych rzeczy, nawet chciał skonstruować skrzydła. Wyczekiwał prezentów, które pomogą mu poszybować wśród chmur. Niestety bez rezultatów.


Pewnego dnia mama podarowała mu książkę, aby pomogła mu wzbić się  w powietrze. Chłopczyk nie zrozumiał od razu dlaczego akurat książka, która nie ma skrzydeł miałaby mu w tym pomóc. Mimo to zaczął czytać książkę. Po przeczytaniu sięgnął po kolejną. Każdą przeczytaną odkładał tak, że w końcu powstała wieża, na której przesiadywał czytając kolejne książki przyniesione już z bibliotek, a także od dobrych ludzi, którzy także lubią czytać. Dlaczego nie spadł z tak wysokiej wieży zbudowanej z  tylu książek pytają dzieci czytając tę książkę?


Wspaniała opowieść o wielkich marzeniach, które się spełniają i o sile wyobraźni. O magii świata, w którym jesteśmy,podróżujemy i uczymy się czytając książki.
Książka uskrzydla i uwrażliwia młodych czytelników. Warto marzyć i używać wyobraźni. Warto czytać, aby nabierać siły do realizacji marzeń i kreować nowe cele. Warto krzepić  w dzieciach pasję do czytania.


Przepięknie ilustrowana przez samą autorkę- Rocio Bonilla. Każda strona zachwyca wspaniałymi ilustracjami. Idealna do czytania i przeglądania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą lekturą.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć