Warszawa

Pogoda dla puchaczy. Zima
PATRONAT CzasDzieci.pl

Pogoda dla puchaczy. Zima

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
od 6 do 12 lat
ISBN: 978-83-8123-905-9
tagi: zima  pogoda  sowy 

Dziób dobry, drogi (i pewnie trochę zziębnięty, bo idzie zima) Czytelniku!

 

Młody puchacz Bubbo już jesienią znalazł dla siebie wymarzony kawałek lasu. Usłyszał głos natury i zamieszkał na Bubbowych Mokradłach. Zbliża się zima, a jego sympatyczne rodzeństwo - Bubisia, Bubuś i Bubel - nadal szuka dla siebie domu. Będziemy śledzić ich niesamowite przygody i przyglądać się, jak odkrywają świat. A ten, osnuty bielą, zmienia się nie do poznania.
Pierwsze spotkanie ze śnieżnym puchem i błyszczącym lodem, pierwsze próby uprawiania sportów zimowych… czasami całkiem mimo woli. Choć młode puchacze o zimowych dyscyplinach słyszały dotąd tylko w ptasim radiu, wkrótce poznają je znacznie lepiej i przekonają się, jaka to niezwykła zabawa!
Uważnych czytelników z tajnikami zimowej pogody poprzez komentarze i filmy, do których kieruje książka (szukajcie ukrytych kodów umożliwiających ich obejrzenie!), zapozna popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Trzymajcie się mocno, bo będzie o śliskim lodzie, a wtedy lepiej chodzić w kasku. I o zawiejach i zamieciach. Żeby was tylko nie wywiało za mocno i za daleko!
 

Kup teraz

Recenzje książki (Pogoda dla puchaczy. Zima)

Recenzja CzasDzieci.pl
Puchacze zachwycają po raz drugi!

To już druga spośród 4 części „Pogody dla puchaczy”. Tym razem dostosowując się do pogody za oknem polecam Państwu część: „Zima”. Sprawdźmy jak potoczyły się dalsze losy naszej sowiej rodziny.

Bobuś wraz z resztą rodzeństwa rozpoczyna śnieżną przygodę! Po raz pierwszy przecież będą mieli okazję aby zetknąć się z zimą i nieodłącznymi przy niej mrozem i śniegiem. Dzięki temu nasz młody czytelnik będzie mógł poznać niektóre „zwyczaje” lasu w tej malowniczej porze roku. Między innymi dlaczego i jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie pozostają.


Oczywiście wszystkie te wyjaśnienia jak poprzednio odnajdziemy na niezwykle kolorowych stronach, które zachwycają pięknymi fotosami  (szczególnie do gustu przypadł mi ten z uroczym jeżykiem ;) ). W identyczny sposób zostały również wyjaśnione zjawiska atmosferyczne.


Nie zmieniły się także inne rzeczy: w książce wciąż znajdziemy mini zadania dla dzieci wraz z podpowiedziami zamieszczonymi w historii. Po raz kolejny opowieść wychodzi także poza ramy okładki – a dokładniej do Internetu. Jeżeli będziemy nadal głodni wiedzy – czekają na nas specjalne, edukacyjne filmiki.
To co w tej części przyciągnęło moją uwagę to fantastyczna gra słów, którą można zauważyć w niektórych miejscach (powiązana z sowią tematyką) tj. osowiały, teren zapuchaczony oraz „po ptakach”.  Natomiast dzięki bezpośrednim zwrotom do czytelnika łatwiej jest wczuć się w fabułę.


To co przede wszystkim zainteresuje w tym wszystkim rodzica to fakt, że bardzo często młode puchaczątka powołują się na mądrości i tradycje wyniesione z domu i mają je za wzorzec.


Ale najlepsze jest i tak to, że w opowieści poznamy inny gatunek puchacza!

W tym zimowym czasie, gorąco polecam


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć