Warszawa

Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa

Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa

Wydawnictwo: Wyd.: Wydawnictwo RM
od 7 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7773-974-7

Opis książki

Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polakach i Polkach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może Ty chcesz być jak…

 

Majkę czeka niezwykła podróż w czasie. Podczas lekcji po raz pierwszy słyszy nazwisko Ireny Sendlerowej: wrażliwej dziewczynki i nieustraszonej kobiety, która podczas wojny uratowała dwa i pół tysiąca ludzi i została polską superbohaterką. Tak zaczyna się opowieść o narodzinach przyjaźni z nieco zarozumiałą Wiktorią, dość ponurym Ignacym oraz kotem Zuzełem, których połączyło zaangażowanie w poznanie trudnej i mrocznej historii XX wieku oraz roli odegranej w niej przez Irenę Sendlerową. Jej opowieść zaczyn się w 1910 w Warszawie – tutaj dorastała, otoczona miłością rodziców bawiła się z żydowskimi rówieśnikami i stawała w ich obronie, kiedy studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Całe dorosłe życie poświęciła pomaganiu drugiemu człowiekowi: pracując jako pracowniczka socjalna i opiekunka społeczna oraz ratując najmłodszych mieszkańców getta warszawskiego od okrutnej śmierci.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa

Wciągnięci w historię

Podróżować w czasie można z wielu powodów. Czasem bohater powieści lub filmu musi naprawić jakąś trudną kwestię z przeszłości, innym razem zdarza mu się zdobyć jakiś skarb, wyrusza... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć