Warszawa

Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?

Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?

Wydawnictwo: Druganoga
od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-943528-4-4

Opis książki

Książka graficzna „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” to fascynująca opowieść o wyprawach przez Atlantyk Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął ocean kajakiem, z kontynentu na kontynent.

 

Przeczytacie, jak zaplanować transatlantycką ekspedycję kajakową, przekonacie się, czy kajak oceaniczny jest z gumy i jak zmieścić na nim sprzęty żeglarskie, małą stocznię remontową oraz jedzenie na kilka miesięcy.

Przeżyjecie burze i sztormy na oceanie, razem z bohaterem stawicie czoła największemu prądowi świata, dowiecie się też, czy istnieją podwodne góry i jak się nie zgubić na oceanie oraz gdzie na kajaku ukryte są sypialnia, kuchnia, łazienka. Poznacie nawet smak oceanicznej kawy!

 

Nauczycie się robić rynny z opakowania po ciastkach i konstruować półki z karimaty. Sprawdzicie też, czy kąpiel z rekinem jest przyjemna, kogo można spotkać na oceanie, i czy wciąż istnieją statki widma.

 

„Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” ilustruje niezwykłą ekspedycję i przekazuje mnóstwo informacji o Oceanie Atlantyckim.

Publikacja powstała we współpracy z Aleksandrem Dobą i jest pierwszą książką o jego wyprawach kajakowych dla dzieci. 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?

Wielka przygoda na Atlantyku

Jeśli myślicie, że istnieją rzeczy niemożliwe to znaczy, że nie poznaliście jeszcze Pana Aleksandra Doby. Kim jest? Na pewno mężem Gabrieli i tatą Bartłomieja i Czesława. Jest również... czytaj więcej »

Warto zobaczyć