Warszawa

Hej, Szprotka

Hej, Szprotka

Wydawnictwo: Wytwórnia
od 5 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-640-1135-1
Tematyka: pies, miłość

Opis książki

Żałuję, że dopiero teraz adoptowałam psa, że nie zrobiłam tego wcześniej. A przede wszystkim, że nie miałam go w dzieciństwie. Dzieci i psy łączy wyjątkowa więź. Chcę Wam przedstawić Szprotkę i przekonać, że warto przygarniać takie psiaki po przejściach. Bo są wyjątkowymi kompanami. Złotówkę ze sprzedaży każdego egzemplarza książki przeznaczymy dla fundacji Ratujemy Kundelki, która robi super robotę. A Wy pamiętajcie: nie kupujcie, adoptujcie!

Agnieszka Kowalska

Szprotka – adoptowana suczka Agnieszki, kundelka, lat około 15. Nie wiemy dokładnie w jakim jest wieku, bo ktoś ją wyrzucił pod Warszawą i jest z Agnieszką dopiero od dwóch lat. Ale już podbiła serca wszystkich, zwłaszcza dzieci. Książka opowiada o historii przyjaźni Agnieszki i Szprotki, o ich wspólnych przygodach.

Agnieszka Kowalska – dziennikarka kulturalna, autorka trzech edycji przewodnika „Zrób to w Warszawie!” i albumu „Warszawa. Warsaw”. Prowadzi miejski serwis Warszawawarsaw.com. Szprotkę adopotowała w marcu 2015 roku.

Ola Jasionowska – graficzka, rysowała m. in. Dla magazynu „Vice”, „Przekroju”, „Polityki” i baruStudio. Autorka wielkich czarnych psów z muralu na warszawskiej „Patelni” i hasła „Bhawo ja”. Pracuje w mieście jako graficzka od robienia trochę ładniejszej Warszawy.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Hej, Szprotka

Recenzje rodziców:

Nie kupujcie, adoptujcie!

"Hej, Szprotka" to oryginalna, pod kątem szaty graficznej, oraz oparta na faktach opowieść o tytułowej Szprotce – 13-letniej suczce przygarniętej, w odpowiedzi na internetowe ogłoszenie,... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Pies najlepszym przyjacielem

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Te mądre i oddane czworonogi uczą nas miłości, odpowiedzialności, empatii i zrozumienia. Szczególnie zaś... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć