Warszawa

Hej, Szprotka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hej, Szprotka

Wyd.: Wytwórnia
od 5 do 10 lat
ISBN: 978-83-640-1135-1
tagi: pies  miłość 

Żałuję, że dopiero teraz adoptowałam psa, że nie zrobiłam tego wcześniej. A przede wszystkim, że nie miałam go w dzieciństwie. Dzieci i psy łączy wyjątkowa więź. Chcę Wam przedstawić Szprotkę i przekonać, że warto przygarniać takie psiaki po przejściach. Bo są wyjątkowymi kompanami. Złotówkę ze sprzedaży każdego egzemplarza książki przeznaczymy dla fundacji Ratujemy Kundelki, która robi super robotę. A Wy pamiętajcie: nie kupujcie, adoptujcie!

Agnieszka Kowalska

Szprotka – adoptowana suczka Agnieszki, kundelka, lat około 15. Nie wiemy dokładnie w jakim jest wieku, bo ktoś ją wyrzucił pod Warszawą i jest z Agnieszką dopiero od dwóch lat. Ale już podbiła serca wszystkich, zwłaszcza dzieci. Książka opowiada o historii przyjaźni Agnieszki i Szprotki, o ich wspólnych przygodach.

Agnieszka Kowalska – dziennikarka kulturalna, autorka trzech edycji przewodnika „Zrób to w Warszawie!” i albumu „Warszawa. Warsaw”. Prowadzi miejski serwis Warszawawarsaw.com. Szprotkę adopotowała w marcu 2015 roku.

Ola Jasionowska – graficzka, rysowała m. in. Dla magazynu „Vice”, „Przekroju”, „Polityki” i baruStudio. Autorka wielkich czarnych psów z muralu na warszawskiej „Patelni” i hasła „Bhawo ja”. Pracuje w mieście jako graficzka od robienia trochę ładniejszej Warszawy.

Kup teraz

Recenzje książki (Hej, Szprotka)

Recenzja rodzica
Nie kupujcie, adoptujcie!

"Hej, Szprotka" to oryginalna, pod kątem szaty graficznej, oraz oparta na faktach opowieść o tytułowej Szprotce – 13-letniej suczce przygarniętej, w odpowiedzi na internetowe ogłoszenie, przez autorkę książki, Agnieszkę Kowalską. Z każdą przeczytaną stroną poznajemy bliżej tego łagodnego, lgnącego do dzieci psa, który – jak się przekonujemy – jak każdy z nas ma swe upodobania i lęki; którego nie omijają choroby i starzenie się, czy też który ma swoje grono czworonogich przyjaciół, a który – nade wszystko – jest prawdziwym kompanem towarzyszącym autorce w codziennej pracy oraz w wolnych od zajęć chwilach. Całą historię czyta się lekko, a z każda stroną rośnie sympatia do tytułowej bohaterki.
Książkę tę polecam do rodzinnej lektury, gdyż zarówno bardzo małym, jak i nieco starszym czytelnikom spodoba się jej fabuła oraz ciekawe ilustracje, nieco inne od tych, które najczęściej można spotkać w literaturze dziecięcej. Sama opowieść oraz towarzyszące jej obrazy skłonią zapewne do rozmów o psich przyjaźniach, a być może także zachęcą do adopcji czworonoga, do czego namawia w swej książce jej autorka słowami: „Nie kupujcie, adoptujcie!”
Na uwagę zasługuje także fakt, że część dochodu ze sprzedaży książki przeznaczona jest na wsparcie fundacji „Ratujemy Kundelki”.
Czytajmy zatem książkę i adoptujmy czworonogi, gdyż -jak przekonuje autorka – przygarniając porzuconego psa możemy zyskać wiernego przyjaciela! Zapraszam do lektury!

Recenzja bibliotekarza
Pies najlepszym przyjacielem

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Te mądre i oddane czworonogi uczą nas miłości, odpowiedzialności, empatii i zrozumienia. Szczególnie zaś oddanym przyjacielem jest pies wzięty ze schroniska. Przekonała się o tym właściciela Szprotki a zarazem narratorka uroczej, mądrej i wzruszającej krótkiej opowieści ukazanej w książce Hej, Szprotka Agnieszki Kowalskiej i Oli Jasionowskiej.
Tytułowa Szprotka to sympatyczny kundelek, który dzięki zdjęciom zamieszczonym w Internecie, zyskał spokojny dom i szansę na piękne, radosne, bezpieczne i szczęśliwe życie. W trakcie zwięzłej, ale ujmującej opowieści poznajemy historię suni, która miała to szczęście, że znalazła nowego opiekuna, który odmienił los bezdomnej istoty i pomógł jej uporać się z traumatycznymi przeżyciami związanymi z porzuceniem i koszmarem schroniskowej beznadziei.
Zachwyca nie tylko urocza opowieść, ale też szata graficzna książki, która została pięknie wydana i opatrzona urokliwymi i czarującymi ilustracjami, znakomicie dopełniającymi całości.
Warto podkreślić, że złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza przeznaczona jest na szczytny cel, a mianowicie na potrzeby fundacji „Ratujmy Kundelki”! Zachęcam zatem rodziców do kupienia dzieciom tej wyjątkowej książki. Warto bowiem wykorzystywać każdą okazję, aby uczyć nasze pociechy empatii, altruizmu i szacunku do każdej żyjącej istoty!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć