Warszawa

Tomek Łebski - najlepszy w klasie (prawie)
PATRONAT CzasDzieci.pl

Tomek Łebski - najlepszy w klasie (prawie)

od 9 lat

Kolejny, dziewiąty tom zabawnych perypetii jedenastoletniego
Tomka Łebskiego. Tomkowi marzy się, żeby być najlepszym
uczniem w klasie. Ale nie jest to łatwe, gdy trudno skupić się na
lekcjach, a ręka sama sięga po ołówek, żeby coś narysować.
W dodatku obok siedzi wiecznie zatruwający Tomkowi życie
kolega Marek, a w domu czeka marudna siostra Danka.
Szkolne i domowe problemy Tomka przeplatają zabawne
czarno-białe ilustracje. 

Kup teraz

Recenzje książki (Tomek Łebski - najlepszy w klasie (prawie))

Recenzja nauczyciela
Tomek Łebski – najlepiej zachęcający do czytania

Nie sposób zliczyć wszystkich korzyści, jakie pod wpływem lektury nabywa dziecko, dlatego wykorzystując różne sposoby, powinno się wpajać, że czytanie to przyjemność. Jak? Poprzez przykład rodziców, wspólne czytanie, rozbudzenie ciekawości dziecka, a przede wszystkim dobór książki związanej z zainteresowaniami młodego czytelnika. Chłopców w wieku 9-11 lat (choć nie tylko), z pewnością zainteresuje seria Liz Pichon „Tomek Łebski”.
W IX już tomie pt. Tomek Łebski najlepszy w klasie (prawie), główny bohater – jedenastolatek, którego głowa pełna jest zaskakujących pomysłów – postanawia zostać najlepszym uczniem w klasie. Wbrew pozorom nie jest to najprostsze zadanie, jakiego może się podjąć, ale o tym dlaczego i w jaki sposób Tomek stara się dopiąć swego, doczytacie w książce.
Kolejna część serii Liz Pichon, podobnie jak poprzednie, napisana jest jak dziennik – porozrzucane po całej kartce zdania, czasem większe, czasem pochylone czy wyróżnione, przeplatają się z czarno-białymi, karykaturalnymi ilustracjami wywołującymi uśmiech na twarzy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, za sprawą komunikatywnego języka i bohaterach wzorowanych na przeciętnych uczniach szkoły podstawowej, którzy nie stronią od absurdalnych, żartobliwych sytuacji.
Tomek Łebski najlepszy w klasie to typowa książka dla chłopców wchodzących w okres nastoletni, realizująca znany na rynku wydawniczym schemat. Zarówno wciągająca fabuła, język i jakość wydania z pewnością przekonają dzieci do czytania.  

Recenzja rodzica
Tomek Łebski - Najlepszy w klasie (prawie)

Czytelnictwo w Polsce leci na łeb. A książek cały czas przybywa, w księgarniach, dyskontach, czy hurtowniach internetowych. Wybierając pozycję na najbliższe Mikołajki czy prezenty gwiazdkowe warto spojrzeć na serię o Tomku Łebskim. Nie wszyscy chłopcy lubią czytać. Mimo wpajania od małego zamiłowania do lektur, niestety wolą gry komputerowe i karty piłkarskie. Jeśli wśród nich są Państwa synowie, wnuczkowie to zachęcam do zakupu jednej z tych książek.


Mam przed sobą Tomka Łebskiego - Najlepszy w klasie (prawie).


Które z naszych dzieci nie chciałoby być tym najlepszym. Tomek próbuje być. Stara się bardzo, nie wychodzi mu, ale dąży do doskonałości też w marzeniach. Codzienność w szkolnej ławce urozmaica sobie rysowaniem śmiesznych obrazków. Wychowawca bacznie go obserwuje. W jego szkolnym życiu głównym kompanem w ławce jest kolega Marek, z którym wdaje się w częste kłótnie. Jest też piękna koleżanka, którą chłopiec bardzo lubi. W domu czeka na niego śmieszna rodzina. Siostra Danka, tata wyróżniający się brakiem gustu.


Mnie zaciekawiła w książce prostota. Historyjka o zwykłym dzieciaku, który lubi słodycze i jak wielu nie lubi warzyw. Nie wszyscy muszą i chcą być najlepsi i w ortografii i w matematyce. Mogą mieć z tych przedmiotów problemy. Tomek je też ma. Ale ma coś swojego w czym jest dobry - rysowanie. Ilustracje w książce zasługują na laury uznania.


Każdą kolejną cześć czyta się z szerszym uśmiechem na buzi. Czy Tomek zostanie najlepszym uczniem w klasie? Jaki pomysł będzie się starał wykorzystać? Tego dowiecie się z książeczki. Polecam uczniom szkoły podstawowej. Myślę, że może to być pierwsza pozycja z tych ulubionych.

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć