Warszawa

Dziennik Tośki Marzec
PATRONAT CzasDzieci.pl

Dziennik Tośki Marzec

od 6 lat
ISBN: 9788379837168
tagi: dorastanie  problemy 

Mała osoba z WIELKĄ WYOBRAŹNIĄ!

 

Życie naszej 10-letniej bohaterki nie układa się niestety  po jej myśli…

 

Jej najlepsza przyjaciółka właśnie się przeprowadziła i jakby było mało …  rodzice rozwodzą się…

 

I właśnie wtedy, przez przypadek, Tosia zgłasza się do szkolnego konkursu talentów, choć jej śpiew brzmi jak… mhmh… miauczenie kota… albo jeszcze gorzej…

 

Czy życie Tosi zmieni się na lepsze?  Żeby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać jej sekretny pamiętnik… psssst…

Kup teraz

Recenzje książki (Dziennik Tośki Marzec)

Recenzja bibliotekarza
Dziennik Tośki Marzec

„Dziennik Tośki Marzec” Annie Kelsey to niezwykła, mądra, ciepła, ale i przezabawna opowieść o przygodach sympatycznej dziesięciolatki. Książka w niebanalny sposób ukazuje rzeczywistość widzianą oczami dziewczynki obdarzonej OGROMNĄ WYOBRAŹNIĄ. 


Tytułowa Tośka, której rodzice się rozwodzą, a najlepsza przyjaciółka Róża się przeprowadziła przekonuje się, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Co więcej, Tośka, aby przypodobać się najbardziej lubianej w szkole dziewczynce – Kasi Borkowskiej, zmyśla historyjkę o przesłuchaniach do muzycznego programu telewizyjnego, w których rzekomo brała udział. Jakby tego było mało, dziewczynka, chociaż wie, że nie umie śpiewać,  zgłasza się do szkolnego konkursu talentów… Czy Tośka wystąpi w konkursie Voice Factor? A może przyzna się, że kłamała i, że nie potrafi śpiewać? Odsyłam do lektury tej genialnej książki, a właściwie pasjonującego dziennika-pamiętnika, który w wyjątkowy sposób ukazuje też problemy związane z okresem dojrzewania.


Książka, napisana prostym językiem i slangiem młodzieżowym, czyta się właściwie sama. Na uwagę zasługują również dopełniające całości, oryginalne czarno-białe rysunki. Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć