Warszawa

Krasnale i olbrzymy

Krasnale i olbrzymy

od 7 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-386-0

Opis książki

Czy lubisz odkrywać nieznane miejsca?

 

Joasia uwielbia spacerować z koleżankami po warszawskim Śródmieściu. Każda nowość na sklepowej witrynie jest dokładnie omówiona, a pokruszony ogromny lizak – sprawiedliwie podzielony między wszystkie przyjaciółki. Dziewczynki obserwują odbudowywaną po wojnie stolicę i tropią ukryte w bramach brzuchale. Odkrywają, że znana im ulica Marszałkowska zmienia zupełnie swoje oblicze. W miejscu ulubionych sklepików straszą ogromne sklepiszcza, a ukochane straganiarki zastąpiły ekspedientki niewidzące nikogo, a już najmniej dzieci. Joasia ma niejasne wrażenie, że maczała w tym palce kobieta zimna jak lód – Władza Lodowa.

Opowieść o małej ojczyźnie Joanny Papuzińskiej, krainie, która uległa przeobrażeniom jak cała Polska.

 

Wzruszająca, pięknie zilustrowana opowieść, którą czyta się jednym tchem i wylewa przy tym niejedną łzę. To książka o niekończącej się historii miasta, do której każdy z czytelników może dopisać kolejne rozdziały. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele mogą zabrać dzieci na spacer i wspólnie spróbować odnaleźć wciąż bijące serce Warszawy.

Joanna Białobrzeska, pedagog i autorka książek dla dzieci i nauczycieli

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Krasnale i olbrzymy

Krasnale i olbrzymy

Bohaterką książki Joanny Papuzińskiej jest, co prawda, mała Joasia (autorka w młodszym wydaniu), ale równie dobrze za wiodącą postać możemy uznać samą Warszawę. Bo to właśnie historia... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć