Warszawa

Sylabami po Krakowie
PATRONAT CzasDzieci.pl

Sylabami po Krakowie

Wyd.: Wydawnictwo Metody Krakowskiej
do 5 lat
ISBN: 978-83-64957-04-8

Książeczka „Sylabami po Krakowie” oparta jest na Symultaniczno-Sekwencyjnej Metodzie Nauki Czytania autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek. Metoda ta wyrosła w poczuciu wyjątkowej wartości wczesnego czytania i jego stymulującej roli w rozwoju małego dziecka.

 

Książeczka składa się z dużych ilustracji bogatych w szczegóły, podpisanych wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Dodatkowo zawiera przekładki, na których znajdują się paradygmaty sylab, proste teksty stworzone zgodnie z regułami programowania języka oraz rzeczowniki do odnalezienia na stronach książeczki.

 

Na ilustracjach wspólnie z dziećmi odszukamy Wawel oraz Smoka Wawelskiego, przeczytamy nazwy owoców i warzyw sprzedawanych na Kleparzu, zobaczymy kto przyszedł na Błonia posłuchać koncertu i zwiedzimy z bohaterami książeczki  Rynek Główny.

Kup teraz

Recenzje książki (Sylabami po Krakowie)

Recenzja CzasDzieci.pl
Krakowskie KRA KRA!

Kto pokochał „Miasteczko Mamoko” Mizielińskich ten nie przejdzie obojętnie obok nowej książki Oli Artymowskiej i Agaty Dębickiej – Cieszyńskiej.


Przeciwnie. Ruszy na spacer ulicami zupełnie innego Krakowa, którego nie znają pewnie nawet najstarsi mieszkańcy. Żywego, kolorowego, pełnego czytelniczego potencjału. Wszystko za sprawą wszechobecnych w przestrzeni miejskiej sylab i wyrazów dźwiękonaśladowczych, których my dorośli zwykliśmy nie zauważać. Co innego dzieci. One widzą i słyszą więcej.


Tym razem poznają małego Tycia, jego rodzinę i przyjaciół, z którymi zwiedzą krakowski dworzec kolejowy, Rynek, Plac Targowy Kleparz, Nową Hutę (to taka dzielnica miasta), Krakowskie Błonia, a nawet Zoo. Przy okazji zrobią milowy krok w kierunku umiejętności samodzielnego czytania. Na taką wycieczkę zawsze warto się wybrać niezależnie od wieku i literackich upodobań.


Nie zapominajmy o potrzebach estetycznych, które w moim przypadku zostały w pełni zaspokojone. Barwne, przyjazne dziecku ilustracje zachęcają do wnikliwego analizowania kart książki. Poszerzają horyzonty. Wytyczają nowe obszary do rozwoju. Pomagają cieszyć się pierwszymi samodzielnie przeczytanymi sylabami. KRA, KRA?

 

Karolina Grabarczyk

Karolina Grabarczyk

Miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci
Architekt z wykształcenia, miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci oraz szeroko pojętej estetyki, pasjonatka życia. Studiuje „Literaturę i książkę dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje na portalu CzasDzieci.pl jako redaktor działu „Książka” i specjalista do spraw współpracy z wydawnictwami literackimi oraz redaktor-koordynator Wrocławia.

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć