Warszawa

Krzysia i turniejowe turbulencje
PATRONAT CzasDzieci.pl

Krzysia i turniejowe turbulencje

Wyd.: Wydawnictwo Literówka
od 6 do 9 lat
ISBN: 978-83-937601-5-2

Zamek Jutrzenki organizuje turniej rycerski!


Kiedy podczas ćwiczeń jeden z giermków zostaje ranny, Sir Benedykt proponuje Krzysi, by zajęła jego miejsce. Jest tylko jeden problem:
Krzysia nigdy dotąd nie jeździła konno. Nie dość na tym, za każdym razem piękna Bella zrzuca Krzysię z grzbietu!


Czas ucieka…  Co w tej sytuacji zrobi Krzysia?


Jedno jest pewne – nie podda się.  To już trzecia porcja historii o Krzysi, która może śmiało konkurować z Meridą Waleczną albo PiPi Pończoszanką.


Krzysia jest pozytywna, zaradna i uczynna. Swoją obecnością zapełnia lukę w literaturze dziecięcej, ale historycznej. Jest dobrą propozycją szczególnie dla tych dzieci, które czytania nie lubią, ponieważ wiszące w trakcie czytania nad głową pytanie: i co dalej? w końcu doprowadzi czytelnika do ostatniej kartki tej niewielkiej jednak opowieści. 

Kup teraz

Recenzje książki (Krzysia i turniejowe turbulencje)

Recenzja bibliotekarza
Krzysia i turniejowe turbulencje

"Krzysia i turniejowe turbulencje" Frances Watts to rewelacyjna propozycja dla dziewczynek w wieku od 6 do 9 lat, ale jestem przekonana, że i chłopcy nie będą zawiedzeni czytając tę fenomenalną książkę, która przenosi nas do  średniowiecza - świata warownych zamków, szlachetnych rycerzy i pięknych księżniczek.

 

Główna bohaterka Krzysia - sympatyczna, rezolutna i uczynna „Strażniczka Mieczy” otrzymuje niespodziewanie propozycję wzięcia udziału w Turnieju Rycerskim. Musi jednak nauczyć się jeździć konno, co wcale nie będzie takie łatwe, gdyż zazdrosny i zawistny Rufus – „Strażnik Łuków” zrobi wszystko, aby pokrzyżować jej plany. Chłopiec nie wie jednak, że Strażniczka Mieczy posiada niezwykłą umiejętność. Otóż, dziewczynka nie tylko potrafi porozumieć się z mieczami, którymi się opiekuje, gdyż jak odkryła żyją w nich dusze zmarłych właścicieli, ale także rozumie mowę zwierząt! Czy sympatycznej dziewczynce uda się dosiąść w końcu piękną klacz Bellę? Czy weźmie udział w turnieju? I wreszcie, czy odkryje niegodziwe zachowanie Rufusa? Odsyłam do lektury tej niezwykle pasjonującej książki!

 

Ta wyjątkowa książka również w przystępny i zrozumiały sposób uczy najmłodszych ważnych wartości. Ukazuje bowiem dobre zachowania, a potępia złe.

 

Dodatkowymi atutami tej wyjątkowej książki są też: wartka fabuła, szybkie i zaskakujące zwroty akcji, dużo dialogów, prosty język, a wszystko okraszone jest szczyptą humoru. Na uwagę zasługują też oryginalne czarno-białe ilustracje Gregorego Rogersa, które znakomicie dopełniają całości. Z kolei duża i wyraźna czcionka oraz krótkie rozdziały pozwolą też sięgnąć po tę fantastyczną książkę dzieciom, które rozpoczęły już swą przygodę z czytaniem.

 

Z niecierpliwością czekam na kolejne książki o przygodach sympatycznej Krzysi. Polecam.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć