Warszawa

abc.de

abc.de

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
od 3 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-64841-36-1

Opis książki

Najnowsza książka Iwony Chmielewskiej, o tajemniczym i intrygującym tytule abc.de, to ukłon oddany kulturze niemieckiej, a zarazem opowieść o europejskiej historii i tożsamości. Ten „myślący alfabet” wzbogacony o kontekst języka francuskiego, angielskiego i polskiego tworzy wyjątkowy projekt artystyczny. To publikacja uniwersalna i otwarta w swojej narracji, adresowana do czytelników w każdym wieku.


Książka nieprzypadkowo wydana zostaje we Wrocławiu – mieście o wielokulturowej tradycji, którego niemiecka historia, przez dekady wypierana ze świadomości mieszkańców, jest przecież na stałe obecna w tkance miasta.


Premiera książki miała miejsce na 6. Targach Książki Dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY we Wrocławiu 31 maja 2015 r.
Patronat medialny nad książką objęły Ryms oraz Czas Dzieci.

 

Wstęp autorki:
Regelinda – uśmiechnięta Polka z katedry w Naumburgu. Znajdziecie ją w tej książce.
Jako Polka też uśmiecham się do nie tak obcego mi języka i bliskiej mi kultury.
Dużo zawdzięczam mojej babci Huldzie Jaeger, która uczyła mnie niemieckich wierszyków i śpiewała do snu Stille Nacht, nie tylko zimą. Była prostą łódzką tkaczką, ale ją też znajdziecie w tej książce. Babciu, chyba się tego nie spodziewałaś.

Iwona Chmielewska

 

 

Iwona Chmielewska – jedna z najwybitniejszych autorek książek obrazkowych. Jej publikacje zostały nagrodzone wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Bologna Ragazzi Award 2011 i 2013. Ostatnio wydała W kieszonce (2015) i Czarownicę (2015). Mieszka i pracuje w Toruniu.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Recenzja książki abc.de

Książka do czytania obrazami

Iwona Chmielewska stworzyła wyjątkową książkę. Na pierwszy rzut oka to elementarz. Na każdej ze stron bazowy wyraz w języku niemieckim, a obok niego tłumaczenie w języku angielskim, francuskim... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć