Warszawa

Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży

Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży

od 9 do 11 lat
PATRONAT
ISBN: 9788379831548

Opis książki

Co by się stało, gdyby Sherlock Holmes i Arsene Lupin byli najlepszymi przyjaciółmi w czasach młodości, zanim jeszcze stali się najbardziej znanym detektywem i złodziejem wszechczasów?
 
Irene Adler, ich sprytna i rezolutna przyjaciółka, opowiada czytelnikowi niesamowite przygody Holmesa i Lupina oraz zagadki, które razem rozwiązują. Tajemnica Szkarłatnej Róży to trzeci tom przygód młodych detektywów. Pewnego dnia Sherlock, przeglądając aktualne wydanie dziennika „Times”, trafia na dziwną szachową łamigłówkę, której autorem jest Czarny Mnich. Podejrzewa, że może to być zaszyfrowana wiadomość. Irene nie widzi w niej nic niezwykłego, do czasu, kiedy chłopcy odczytują tajemniczy kod odnoszący się do konkretnego miejsca na mapie Londynu. Tam właśnie dokonano przerażającej zbrodni, a morderca pozostawił charakterystyczny znak – szkarłatną różę. Trójka przyjaciół postanawia zawiadomić Scotland Yard o swoim niesamowitym odkryciu, ale policjanci nie chcą słuchać historyjek wymyślonych przez grupę dzieciaków i nie biorą ich słów na poważnie. Jednak wkrótce zostaje popełnione kolejne morderstwo, a inspektor Scotland Yardu na własne oczy przekonuje się, że Sherlock, Irene i Arsene mówili prawdę.
 
Czy bohaterom uda się rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw? 

Dowiedz się więcej: http://www.zielonasowa.pl/akcje/sherlock

 

Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 272

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży

Dreszczyk, intryga i porządna doza adrenaliny

Bycie mamą ma wiele zalet. Jedną z nich, lubianą przeze mnie szczególnie jest ta, że można bezkarnie rozkoszować się literaturą dziecięcą, bez oskarżeń o infantylność czy drwiących... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć