Warszawa

Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży
PATRONAT CzasDzieci.pl

Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży

od 9 do 11 lat
ISBN: 9788379831548
Co by się stało, gdyby Sherlock Holmes i Arsene Lupin byli najlepszymi przyjaciółmi w czasach młodości, zanim jeszcze stali się najbardziej znanym detektywem i złodziejem wszechczasów?
 
Irene Adler, ich sprytna i rezolutna przyjaciółka, opowiada czytelnikowi niesamowite przygody Holmesa i Lupina oraz zagadki, które razem rozwiązują. Tajemnica Szkarłatnej Róży to trzeci tom przygód młodych detektywów. Pewnego dnia Sherlock, przeglądając aktualne wydanie dziennika „Times”, trafia na dziwną szachową łamigłówkę, której autorem jest Czarny Mnich. Podejrzewa, że może to być zaszyfrowana wiadomość. Irene nie widzi w niej nic niezwykłego, do czasu, kiedy chłopcy odczytują tajemniczy kod odnoszący się do konkretnego miejsca na mapie Londynu. Tam właśnie dokonano przerażającej zbrodni, a morderca pozostawił charakterystyczny znak – szkarłatną różę. Trójka przyjaciół postanawia zawiadomić Scotland Yard o swoim niesamowitym odkryciu, ale policjanci nie chcą słuchać historyjek wymyślonych przez grupę dzieciaków i nie biorą ich słów na poważnie. Jednak wkrótce zostaje popełnione kolejne morderstwo, a inspektor Scotland Yardu na własne oczy przekonuje się, że Sherlock, Irene i Arsene mówili prawdę.
 
Czy bohaterom uda się rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw? 

Dowiedz się więcej: http://www.zielonasowa.pl/akcje/sherlock

 

Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 272

Kup teraz

Recenzje książki (Sherlock, Lupin i Ja cz. 3 - Tajemnica szkarłatnej róży)

Recenzja rodzica
Dreszczyk, intryga i porządna doza adrenaliny

Bycie mamą ma wiele zalet. Jedną z nich, lubianą przeze mnie szczególnie jest ta, że można bezkarnie rozkoszować się literaturą dziecięcą, bez oskarżeń o infantylność czy drwiących półuśmieszków. Bo przecież czyta się dla dzieci, a jakże!


Sherlock, Lupin i ja. Tajemnica Szkarłatnej Róży – to jest to, co tygryski naszej maści uwielbiają najbardziej. Ostra dawka emocji, tajemnicze szyfry, zagadki, znaki zostawiane na miejscu przestępstwa, detektywistyczne śledztwo, moc przygód i zwrotów akcji, specyficzny, londyński klimat. Trzymająca w napięciu, realistyczna, intrygująca lektura. Silnie rozbudowany wątek nadzwyczajnej przyjaźni nadzwyczajnych dzieciaków (które w przyszłości wyrosną na niebanalne postaci o genialnych umysłach, a już teraz ich predyspozycje osobowościowe charakterystycznie zarysowują się i wpływają na ich zainteresowania, pasje i mocne strony). Aż chciałoby się znów mieć te kilkanaście lat i tak silnie przeżywać wszystko to, co niesie nam każdy nowy dzień. Pierwsze rozterki miłosne, tak subtelne, delikatne, zwiewne i ulotne, że łatwo je rozproszyć w świetle codzienności. Pierwsze, zarysowujące się dopiero, zalążki konfliktów pokoleniowych. Pierwsze zderzenia z surowością świata dorosłych. To wszystko razem sprawia, że struna nostalgii zaczyna drgać z niepokojem…


„Seria przygód na ostrzu noża” – coś z dreszczykiem, intrygą i porządną dozą adrenaliny – w sam raz dla nieletnich miłośników kryminałów, niepocieszonych faktem, że rodzice nie pozwalają ich jeszcze oglądać… Dorośli miłośnicy tego gatunku również będą ukontentowani. Ja sama z wielką przyjemnością i nieposkromioną ciekawością sięgnę po inne tomy z tej serii.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć