Warszawa

Moje - nie moje

Moje - nie moje

Wydawnictwo: Agencja Edytorska Ezop
od 4 lat
ISBN: 978-83-64600-00-5
Tematyka: zagadka, morał, zabawa

Nagrody

Opis książki

Nowe, rozszerzone wydanie książki wyróżnionej w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4” w kategorii: Literatura dla dzieci.

 

Bajka dla dzieci od lat 4 o tym, że pozory mylą, a prawdziwe piękno i dobro kryją się niekiedy pod bardzo niepozorną postacią.

 

Oto na leśnej polanie pojawia się tajemnicze jajko. Jest piękne, kolorowe i budzi zachwyt wszystkich mieszkańców lasu. Każdy chce być… jego rodzicem – i ptak, i żółw, i mrówka, i krokodyl. Rozpoczyna się wielka leśna awantura o ustalenie ojcostwa.

 

Skłóconych mieszkańców lasu godzi mądry kangur. – Wychowajmy je wszyscy razem – powiada, i tak też się dzieje. Zwierzęta kolejno podejmują opiekę nad kwiecistym jajkiem. Aż nadchodzi dzień, kiedy z jajka wykluwa się pisklę – brzydkie, niepozorne, wystraszone. – To nie moje – kolejno odwracają się od niego przyszywani ojcowie. Wszyscy oprócz jednego, mądrego kangura. Wychowany w jego kieszeni niepozorny pisklak okaże się wspaniałym śpiewakiem, którego koncertów będzie słuchał cały las. – I pomyśleć, że on mógł być nasz – westchnie z żalem zachwycona mrówka.

 

Tak oto niepozorne stało się piękne. Ale jego urodę umiał dostrzec tylko mądry kangur. „Każdy z nas ma swojego kangura. Ale też każdy z nas może być kangurem” – powiada autorka książki na Stronie z Autografem. Bo nawet to, co najbardziej niepozorne może kryć w sobie wiele dobra i fascynującą tajemnicę.

 

Format: 235×205
Oprawa: twarda, szyta

Liczba stron: 32

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Moje - nie moje

I pomyśleć, że on mógł być nasz...

Na leśnej polanie zawrzało, zatańczyło i zaświergotało. Posiadacze łap, skrzydeł i zwojów czym prędzej przybiegli i zamarli w zachwycie, bo na środku polany leżało Ono – złociste... czytaj więcej »

Warto zobaczyć