Warszawa

Czarownica i zimowe szaleństwa
PATRONAT CzasDzieci.pl

Czarownica i zimowe szaleństwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 3 do 5 lat
ISBN: 978-83-7915-083-0

Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę – mali przyjaciele sprawiają, że wiedźma jest pełna energii... Zjeżdża więc z dachu na własnoręcznie skonstruowanych nartach, w łyżwach zrobionych ze starych łyżek wyrusza na podbój lodowiska, a w swoim kotle zjeżdża z górki jak na sankach. Jak zakończą się zimowe szaleństwa czarownicy? Przeczytaj i dowiedz się już dziś!

 

Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

Kup teraz

Recenzje książki (Czarownica i zimowe szaleństwa)

Recenzja bibliotekarza
Nawet nie przypuszczacie, co zrobimy jutro...

Jest szalona, ubiera się kolorowo i z fantazją, a przy tym ma trzy koty i w ogóle nie przypomina zgorzkniałej staruszki. Kto to taki? Czarownica z książki Mai Strzebońskiej! Co więcej – Zimowe szaleństwa czyta się dobrze nie tylko, gdy za oknem śniegi i mrozy, ale równie dobrze wiosną, czy latem. Sekret tkwi w obrazowym sposobie przedstawiania fabuły, który niezwykle pobudza wyobraźnię oraz w fantastycznie kolorowych ilustracjach autorstwa mamy autorki. Właśnie z nich dowiadujemy się jak ze sztachet płotu zrobić narty i zjechać na nich z dachu, jak z łyżek wyczarować łyżwy, a z garnka sanki. Ponieważ każdy eksperyment kończy się „małą katastrofą” nie brakuje w tej książeczce humoru sytuacyjnego. Nade wszystko jednak imponuje entuzjazm i pomysłowość Czarownicy, która ponurą z założenia zimę, przemienia w niezwykły czas wypełniony dobra zabawą, a potem błogim nastrojem z kubkiem ciepłej herbaty. Ta lektura przypomina, że ważne są drobne przyjemności, ulotne wrażenia i to właśnie one nadają smak życiu. Polecam, bo każda książeczka o przygodach Czarownicy kończy się zaskakująco. Również ta cześć zapowiada ciekawy ciąg dalszy: „Nawet nie przypuszczacie, co zrobimy jutro…”- obiecuje główna bohaterka.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć