Warszawa

Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?

Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?

Wydawnictwo: EneDueRabe
od 6 lat
ISBN: 978-83-62566-02-0

Opis książki

Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – co było potem? Tove Jansson – to historia powrotu Muminka z mleczarni z bańką mleka dla mamy. Jednak krótka wyprawa zamienia się w trzymającą w napięciu przygodę. Zaginiona Mała Mi, zrozpaczona Mimbla, iskrzące Hatifnaty, Filifionka, Paszczak – to tylko niektórzy bohaterowie czarującego Świata Muminków, których spotyka podczas swej wyprawy Muminek. Co przeżyją razem? Co stanie się z mlekiem? Podążaj za przygodami Muminka i zgadnij CO BYŁO POTEM?

 

Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem? to wyjątkowa książka obrazkowa Tove Jansson. Dzięki specjalnie zaprojektowanym wycięciom i dziurkom autorka stworzyła efekt wielowarstwowości odsłaniając na każdej stronie skrawek tajemnicy następnych wydarzeń. Wyraziste kolory, osobliwe postaci, ekspresywne wariacje czcionki (kaligrafowana czcionka!) tworzą z książki przyjazną dziecku całość odzwierciadlającą niesamowitą i przepiękną wizję Tove Jansson. Książka dla każdego.

 

Książka, która powstała w 1952 roku! Po raz pierwszy w Polsce!
 

 

Przekład i kaligrafia: Ewa Kozyra-Pawlak
Format: 21 x 28 cm

Ilość stron: 32

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?

Recenzje rodziców:

W poszukiwaniu Małej Mi

Wszystko zaczęło się od tego, że Muminek jak najszybciej, jeszcze przed zmrokiem, chciał dotrzeć do domu, by przekazać mamie pojemnik z mlekiem. A w lesie, jak to w lesie, gdy zaczyna się ściemniać... czytaj więcej »

Potem było tak....

Pozornie banalną historyjkę może w sposób niezwykły opowiedzieć tylko Tove Jansson. Tytuł Co było potem? pierwszą publikację miał w 1952 r. W Polsce został odkryty dopiero trzy lata temu.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć