Warszawa

Kto pocieszy Maciupka?

Kto pocieszy Maciupka?

Wydawnictwo: EneDueRabe
od 6 lat
ISBN: 978-83-625-6625-9

Opis książki

Był sobie raz troll Maciupek - nieśmiały, płochliwy malec,
żył w swoim domu niestety sam najzupełniej, jak palec.

 

Pewnego dnia Maciupek, mimo iż bardzo się boi, postanawia wyruszyć w świat. Na swej drodze spotyka mnóstwo stworzeń, ale nie ma odwagi zbliżyć się do nich. Stoi z boku smutny, wystraszony, tęskniąc za kimś bliskim. Wędrując brzegiem morza nagle znajduje butelkę, a w niej list. Czy tajemniczy list odmieni życie Maciupka? Jak zakończy się jego podróż?

 

Kto pocieszy Maciupka? to obrazkowa książka Tove Jansson z 1960 roku. Ujmująca, pełna mądrości opowieść o małym, nieśmiałym trollu, Maciupku. Historia o samotności, potrzebie bliskości, odwadze w pokonywaniu własnego strachu i nieśmiałości.

 

Tove Jansson mawiała, że bezpośrednim powodem powstania książki był list, jaki otrzymała od młodego czytelnika, w którym opowiadał jej o swoim lęku przed światem i który podpisał się Maciupek. Motyw listu pojawia się w książce, a książka zawiera listową niespodziankę.

 

Nowe wydanie książki Kto pocieszy Maciupka? po raz pierwszy po polsku, wierszem i z wykaligrafowanym tekstem czyli tak, jak w oryginale Tove Jansson. Poetyckiego przekładu i kaligrafii dokonała Ewa Kozyra-Pawlak. Polecamy inne obrazkowe książki Tove Jansson:

 

 

Tytuł oryginału: Vem ska trösta knyttet
Tekst i ilustracje: Tove Jansson
Tłumaczenie: Ewa Kozyra-Pawlak
Format: 210 x 280 mm

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Kto pocieszy Maciupka?

Recenzje rodziców:

Opowieść o przyjaźni i bliskości

Kto pocieszy Maciupka to książka dla wszystkich, którzy lubią klimat książek Tove Jansson. 30 lat po polskim wydaniu Naszej Księgarni wydawnictwo EneDueRabe podjęło kolejną próbę. Tym razem... czytaj więcej »

Ja pocieszę Maciupka!

Maciupek, chociaż jest trollem – zachowuje się jak każde chyba dziecko. Boi się ciemności, odgłosów za oknem, pragnie obecności jakiegoś wspierającego go przyjaciela, niepewnie czuje... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć