Książki dla dzieci » Pokój NIEgościnny

Pokój NIEgościnny
PATRONAT CzasDzieci.pl

Pokój NIEgościnny

Wydawnictwo: Egmont
Wiek dziecka: od 5 do 7 lat
Ocena: 4.5/5 od 4 os.
ISBN: 9788323770916

„Czytam sobie” coraz więcej!


W ramach wielokrotnie nagradzanego i cieszącego się zaufaniem programu wydawniczego Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie” ukazały się kolejne tytuły.  Tym razem do księgarń trafiło sześć tytułów, tradycyjnie już, autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. Jak zawsze porcja świetnej zabawy!


Czytam sobie to seria powstała z myślą o dzieciach, które zaczynają czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu. Sukcesu z pierwszej przeczytanej książki. Sukcesu szkolnego, który będzie skutkiem ubocznym. Namawiamy do czytania dzieciom i pomagania im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

 

Każda książka z osobna to równie błyskotliwa i wciągająca opowiastka o niepowtarzalnym stylu i charakterze. Czytanie ma dawać poczucie sukcesu – stąd naklejki i dyplom sukcesu w książkach. Poszczególne pozycje z serii rozwijają kompetencje językowe dziecka w ramach umiejętności, które posiada.

 

Więcej informacji o książkach oraz trwającej Akcji „Czytam sobie” na www.czytamsobie.pl.

 

Edukacyjny Egmont
Książki dla dzieci i młodzieży oznaczone logotypem Edukacyjny EGMONT to wartościowe merytorycznie i doskonale pod względem graficznym pozycje, których ideą jest uczyć w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla wieku dziecka i - co za tym idzie - jego rozwoju. Misją Edukacyjnego EGMONTU jest wydawanie takich książek, które pomagają czytelnikom w rozwijaniu pasji, odpowiadaniu na pytania pojawiające się w dorastających głowach… By stawały się przyjaciółmi i przewodnikami dzieci, które je czytają.

KUP TERAZ

Recenzje książki (Pokój NIEgościnny)

Recenzja rodzica
Bycie gościem? Trudna sprawa...

Edukacyjny Egmont w serii Czytam sobie wydał kolejną książeczkę o przewrotnym tytule Pokój NIEgościnny. Znany wszystkim dzieciom Grzegorz Kasdepke, opowiadając historyjkę o mamie, tacie i Buniu, zabiera nas w śmieszną podróż.


Osobiście, wyjeżdżając na kilkudniowy odpoczynek za miasto, nie spotkałam się nigdy z napisem na furtce „Pokój NIEgościnny”. Nasi bohaterowie, szukający noclegu, zmęczeni i zrezygnowani poszukiwaniem wolnego pokoju, wreszcie przekraczają próg tak podpisanego pensjonatu.


Już na początku tata, udając się do łazienki, słyszy, że na ciepłą wodę to trzeba poczekać. Zniecierpliwiony i z pianą na głowie musi się orzeźwić kąpielą w zimnej. Kim jest Pan Wąsaty, Pan Szczeciniasty, Pani Straszna i Pani Straszniejsza, a nawet pani Najstraszniejsza? Tego dowiemy się z lektury książeczki.


Jak zawsze znajdziemy ciekawe ilustracje Daniela de Latour. Na końcu dyplom, słowniczek z najtrudniejszymi wyrazami w tekście, naklejki, zakładkę. Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom książek Grzegorza Kasdepke!

Recenzja rodzica
Zainteresuje każdego małego czytelnika

Pokój niegościnny Grzegorza Kasdepke jest świetną książką dla dzieci potrafiących płynnie czytać. Przedstawia fascynującą przygodę, która może zainteresować każdego czytelnika, gdyż jest ona związana z wakacjami, latem, morzem, beztroską zabawą oraz wewnętrzną fascynacją światem. Opowieść przedstawiona w tej książce z całą pewnością będzie bliska dzieciom, gdyż jest ona związana z ich wybrykami naturalnie występującymi w wieku dziecięcym. Każdy rodzic podczas czytania powyższego utworu przez dziecko, na pewno zauważy na jego twarzy uśmiech oraz rozbawienie, co jest chyba najważniejszym i najpiękniejszym powodem, dla którego warto tę książkę zakupić. Poza tym lektura wymaga logicznego myślenia oraz połączenia pewnych związków, dających końcową całość.

 

Na plus zasługuje fakt, iż na końcu książki znajduje się notatnik, w którym dzieci mogą dokończyć rozpoczęte zdania, jednocześnie ćwicząc umiejętność poprawnego oraz ładnego wypowiadania się, np.: kiedy czytam, lubię..., kiedy czytam, nie lubię…, marzę o … Nie podoba mi się jedynie jeden zwrot, który brzmi następująco: najfajniej jest, kiedy… Moim zdaniem, w języku polskim jest wiele innych przymiotników, wykluczających potrzebę używania słowa „fajny” i przede wszystkim pozwalających na zmniejszanie tej tendencji u dzieci. Aczkolwiek zawsze można dokonać małej korekty poprzez skreślenie słowa "najfajniej" i napisanie u góry innego wyrazu, np.: najmilej, najciekawiej, najwspanialej itd.

 

Pozytywnie zaskoczyła mnie zakładka znajdująca się na początku książki, z trzema zadaniami do wykonania, jakie należy wykonać po przeczytaniu całego opowiadania. Zadania nawiązują do treści utworu oraz pozwalają na rozwój dziecka w zakresie pobudzania wyobraźni, wypowiadania się, przełożenia swoich przeżyć na słowa, płynnego czytania oraz refleksyjnego i logicznego myślenia. Na kolejny plus zasługuje ciekawy i oryginalny pomysł z naklejkami oraz dyplomem umieszczonym na końcu książki. Naklejki są kolorowe oraz można je przykleić w różnych miejscach i w różnym celu, np.: „nie przeszkadzać, odpoczywam”. Z kolei dyplom podkreśla sukces dziecka związany z przeczytaniem kolejnej książki. Można go wypisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nalepić nalepkę wybraną przez dziecko, np.: „jestem super”.

 

Szata wizualna książki jest bardzo intrygująca oraz ciekawa. Niektóre ilustracje są karykaturą poszczególnych postaci występujących w utworze, co spełnia nie tylko funkcję rozrywkową, ale również dydaktyczną, ponieważ zapoznaje dziecko z jednym z rodzajów rysunku. Każde dziecko powinno mieć okazję zapoznania się z tą książką, ponieważ jest ona niezwykle wartościowa i na pewno przyniesie wymierne korzyści dla jego rozwoju.  


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Przezabawna historia dla całej rodziny
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Przezabawna historia dla całej rodziny

Książka: Pompon w rodzinie Fisiów
Muzyczny zawrót głowy
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Muzyczny zawrót głowy

Książka: No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka: Gabi. Tego właśnie chcę!
Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?

Książka: Mama i Franco – nauka języka obcego od urodzenia
Zachęca do ruchu i zdrowego trybu życia
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz Kuklewicz )

Zachęca do ruchu i zdrowego trybu życia

Książka: Na ringu
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Lolek

Lolek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Wiersze dla dzieci

Wiersze dla dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Łopianowe pole

Łopianowe pole

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019