Warszawa

Akademia Mądrego Dziecka. Rysuję i ścieram
PATRONAT CzasDzieci.pl

Akademia Mądrego Dziecka. Rysuję i ścieram

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 4 lat
tagi: edukacyjna  nauka  zabawa 

Akademia Mądrego Dziecka, kontynuowana już seria wydawnictwa Egmont, to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Tym razem kolorowe książeczki skierowane są dla małych odbiorców w przedziale wiekowym 3-4 lata.

 

Książki z serii pomagają w poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych.

 

To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania, pisania, rysowania oraz uczenia się matematyki. Czyli poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu! 

 

W serii Akademia Mądrego Dziecka ukazały się 4 tytuły, każdy z nich poświęcony innej tematyce. Są to: Szlaczki, Liczby, Litery i Kształty.

 

 

 

 

Kup teraz

Recenzje książki (Akademia Mądrego Dziecka. Rysuję i ścieram)

Recenzja rodzica
Dobra zabawa, trwały materiał i wiele możliwości

Czarodziejskie zeszyty - właśnie pod taką nazwą funkcjonują one w moim domu. Od samego tylko wręczenia ich dzieciom są w użyciu dzień w dzień. Jeśli nawet nie do pisania, rysowania po śladzie to do tego, by móc coś narysować i zmazać. Dzieciaki to uwielbiają. Pokazują wszystkim znajomym, że potrafią czarować, magicznym pisakiem najpierw coś tworzą, po czym każą zamknąć oczy, szybko zmazują gąbeczką i już nie ma. Takie to są czary-mary.

 

Moje wrażenia po obejrzeniu tych książeczek: fajna zabawa, trwały materiał, wiele możliwości w wykorzystywaniu. Maluchy ćwiczą rękę, wprawiają się do pisania, poznają cyferki. Jest to też oszczędność środowiska, jakby nie patrzeć bliźniaki dotychczas, by się dobrze bawiły potrzebowały co najmniej kilka kartek do malowania. Często jedna kreska i brały kolejną, i kolejną. W tym przypadku mogą do woli poprawiać, zmieniać, ścierać i na nowo.

 

Dodatkowo, miejsce na mazak jest dokładnie zaznaczone, więc wiedzą gdzie należy go odkładać, żeby nie zginął, co popsułoby całą zabawę. Bardzo podoba mi się, że tego pilnują. Uczy to ich także pewnego podporządkowania, posiadania obowiązku. Nie jest to książka, która się nudzi szybko, która po wypełnieniu nie może nam już do niczego posłużyć. Jest ładna, kolorowa, dostosowana do wieku 3- i 4-latków. Z przykładu domowego mogę powiedzieć, że bardziej interesująca jest część "szlaczki".

Recenzja bibliotekarza
Oryginalne i pomysłowe

Litery. Rysuję i ścieram to książka, a właściwie zeszyt ćwiczeń wydany w ramach projektu Akademia Mądrego Dziecka i przeznaczany dla dzieci od 3 do 4 roku życia. W tej niezwykle oryginalnej i pomysłowej, edukacyjnej książce znaleźć można ciekawe zadania dostosowane do wieku dzieci, które nie tylko rozwijają sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową najmłodszych, ale też stopniowo uczą milusińskich czytania i pisania. A wszystko to przez wspaniałą zabawę! Dzięki dołączonemu do książki pisakowi z gumką-mazikiem, dziecko możne wielokrotnie wykonywać zamieszczone w niej zadania bądź poprawić to, czego nie udało się wykonać za pierwszym razem. Gratuluję pomysłodawcom i wydawcy! To niezwykła książka, która bez wątpienia pomoże milusińskim radzić sobie w przyszłości w edukacji szkolnej.

 

Szlaczki. Rysuję i ścieram to również wspaniała pomoc dydaktyczna dla rodziców, którzy pragną nauczyć swoją pociechę (w wieku od trzech do czterech lat) prawidłowego posługiwania się narzędziami do rysowania i pisania, spostrzegawczości oraz koncentracji. Ucząc się rysować różnorodne szlaczki maluch ćwiczy umiejętności odwzorowywania linii i kształtów, a tym samym motorykę rąk niezbędną dla osiągnięcia gotowości do nauki pisania. Co więcej, zróżnicowane pod względem trudności zadania (dostosowane do wieku dziecka) umożliwią najmłodszym wytrenowanie bardziej precyzyjnych ruchów, które pozwolą w czasie edukacji szkolnej bez większych trudności zmieścić się w liniaturze. Polecam ten rewelacyjny zeszyt ćwiczeń, który doskonaląc umiejętności manualne najmłodszych, uczy dziecko wiary we własne siły i pozwala mu dorastać do roli ucznia.


Kształty. Rysuję i ścieram to rewelacyjny zeszyt ćwiczeń dla dzieci w wieku także od trzech do czterech lat, wydany w ramach projektu Akademia Mądrego Dziecka. Dzięki ciekawym, dostosowanym do wieku dziecka zadaniom maluch uczy się rozpoznawać, nazywać, porównywać i zapamiętywać podstawowe figury geometryczne, kształtując tym samych intuicję geometryczną. Poza tym rysując po śladzie wybrane figury geometryczne, dziecko doskonali sprawność manualną, spostrzegawczość i dokładność. Dodatkowym atutem tej wyjątkowej książki edukacyjnej jest możliwość wielokrotnego wykonywania zadań. Dzięki bowiem dołączonemu do zeszytu pisakowi maluch może bez końca rysować kształty po śladzie, ucząc się tym samym kreślić idealne linie.

Liczby. Rysuję i ścieram to wyjątkowa edukacyjna książka, która wprowadza malucha poprzez zabawę we wspaniały, czasem abstrakcyjny świat matematyki. Dzięki ciekawym zadaniom najmłodsi efektywnie będą uczyć się rozpoznawać cyfry, liczyć do 10, a także pisać cyfry po śladzie (tym samym dzieci doskonalą zdolności manualne i technikę trzymania dołączonego do książki pisaka z gumką). Polecam tę rewelacyjną książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną wprowadzić swoją pociechę w fascynujący świat liczb!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć