Warszawa

LEGOŸŸ Legends of Chima™ Początek: Przewodnik po Chimie
PATRONAT CzasDzieci.pl

LEGOŸŸ Legends of Chima™ Początek: Przewodnik po Chimie

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-253-1378-4

Dawno temu w Chimie żyły spokojnie różne gatunki zwierząt. Pewnego dnia nad ziemią pojawiła się lewitująca góra, z której trysnęła woda przepełniona tajemniczą energią. Niektóre zwierzęta napiły się tej wody i... przeobraziły w dwunożne istoty obdarzone mową i zdolnością tworzenia rzeczy, o których wcześniej nawet nie śmiały marzyć.

 

Przez setki lat zwierzęce plemiona żyły w zgodzie i harmonii. Jednak pewnego dnia niewinna psota doprowadziła do wybuchu konfliktu, który zmienił Chimę na zawsze...

Poznaj historię, która dała początek wielkim zmianom!

 

Ilość stron: 64
Okładka: miękka
Format: 140 x 200 mm

Odkryj krainę Chima!

Recenzje książki (LEGOŸŸ Legends of Chima™ Początek: Przewodnik po Chimie)

Recenzja bibliotekarza
Wyjątkowa gratka dla miłośników serii

Książka Początek: Przewodnik po Chimie to wyjątkowa gratka dla miłośników serii LEGO Chima, ale nie tylko…
Nie dość, że najmłodsi dowiedzą się z tej pasjonującej książki wielu ciekawych rzeczy na temat zwierzęcych plemion zamieszkujących krainę Chima, poznają historię tej krainy, którą kiedyś zamieszkiwały różne gatunki zwierząt, to jeszcze dodatkowo zgłębią przyczyny wybuchu konfliktu, który zmienił Chimę na zawsze…
Dodatkową atrakcją dla wielbicieli serii LEGO Chima jest jeszcze plakat dołączony do tej wyjątkowej książki.

 

Polecam tę rewelacyjną książkę nie tylko sympatykom serii LEGO Chima, ale wszystkim małym czytelnikom, którzy lubią pasjonujące książki o przyjaźni, ciekawości świata i walce dobra ze złem.

Recenzja rodzica
Niezwykła podróż

Kiedy moi synowie "zarażeni" zostali w szkole nową pasją – Chima, patrzyłam na to z lekką niechęcią i dezaprobatą. Myślałam: kolejna kosztowna i przepełniona walką bajka i związane z nią gadżety; te dziecięce zachcianki… Ale rola mamy – wedle mnie – polega między innymi na tym, by zgłębiać to, co pasjonuje dzieci. Wtedy można lepiej je zrozumieć, w razie czego w porę zainterweniować, no i nie brak wspólnych tematów do rozmowy. Kiedy więc w moje ręce wpadł Przewodnik po Chimie – Początek poczułam się ukontentowana, bowiem przybliżyło mi to tematykę Chimy i wiecie co… zmieniłam zdanie. To nie jest zła bajka. No, może jako rodzic wolałabym mniej walk – ale przecież nasi synowie nie zostaną od tego od razu zepsuci do szpiku kości.


Dowiedziałam się, że wcześniej Chima była rajem i oazą spokoju, dopiero potężne tornado, które przeszło przez to eldorado spowodowało, że wielka góra oderwała się od lądu i zawisła nad krainą. Z tejże Góry Cavory trysnęły wodospady wody nasyconej energią CHI, będącej zarówno źródłem życia, jak i mającej moc niszczenia. Zwierzęta, które skosztowały z wodopoju zostały odmienione i przeobrażone… Ale o tym każdy może przeczytać sam.


Dzięki przewodnikowi posiąść można również wiedzę o źródle konfliktu pomiędzy – zaprzyjaźnionymi niegdyś – plemionami. Jakie to życiowe: jak łatwo od przyjaźni – przez niezdrową ciekawość i nieprzemyślany krok – przejść do waśni, niezgody i w końcu nienawiści. A przecież można było tego uniknąć. Tylko… czy wtedy Legenda Chimy wypalałaby wypieki na chłopięcych twarzach? W końcu najbardziej pasjonujące potyczki toczą się zwykle pomiędzy ciemnymi i jasnymi charakterami.


Polecam tę niedużą, mieszczącą się nawet w torebce, książeczkę z plakatem. Opisuje ona poszczególne plemiona oraz ich władców (poprzez cechy osobowościowe, ulubione czynności i charakterystyczne cytaty). Pełna jest intrygujących ciekawostek, a do tego opowiada dzieje Wielkiej Historii. Zaprawdę niezwykła to podróż…


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć