Warszawa

O czym pada śnieg
PATRONAT CzasDzieci.pl

O czym pada śnieg

Wydawnictwo: Akapit Press
od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-64379-06-2

Opowieść o tym, jak pewnego zimowego dnia wszystko było inaczej: śnieg padał i padał... Dzidzia Biedronka i Gąsienica Gąsia zgubiły swoich przyjaciół, a Panią Ćmę przebudziło niespodziewane pukanie do drzwi... A wszystko się działo tuż przed Pierwszą Gwiazdką.

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 79

Kup teraz

Recenzje książki (O czym pada śnieg)

Recenzja CzasDzieci.pl
Czekając na Pierwszą Gwiazdkę

Każdemu z nas zdarza się coś niechcący utracić. Gubimy czapki, parasolki, rękawiczki, ulubione zabawki, pieniądze, znajomych. Czasami sens życia albo nawet wiarę w ludzi.
Pewne rzeczy można odkupić, część z nich dość trudno jest dostać, a na niektóre trzeba długo i ciężko pracować. Bywają jednak przedmioty bezcenne i niezastąpione. Bo czym można wypełnić pustkę po ukochanym, pluszowym przyjacielu?


Agnieszce Tyszce udała się rzecz niezwykła – na kilkudziesięciu stronach, wypełnionych pięknymi ilustracjami autorstwa Agnieszki Kucharskiej-Cybuch, zdołała opowiedzieć o wszystkim, co w życiu ważne i piękne. Jest więc mowa o miłości, poświęceniu i przyjaźni, smutku z powodu utraty i radości odnalezienia. O wartości dobrych uczynków i korzyściach płynących ze współpracy. O tym, że nawet w najciemniejszą noc tli się Pierwsza Gwiazdka, która tylko czeka na znak, aby zabłysnąć nad horyzontem.


O czym pada śnieg jest bajką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi zobaczą w niej małą Dzidzię Biedronkę, której – jak każdemu przedszkolakowi – przydarzają się katastrofy różnego kalibru. Nawet utrata ukochanego misia... Dzięki tej książeczce nauczą się, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i nawet najbardziej niefortunne zdarzenie może mieć całkiem szczęśliwe zakończenie. Zrozumieją, że dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół mogą przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu i na kilku przykładach zobaczą, że naprawdę warto jest pomagać innym. Uśmiechną się na myśl o nadchodzącej zimie, kiedy „śnieg pada i pada” i można zrobić z niego bałwana, pojechać na kulig, a w domu piec z mamą aromatyczne pierniki.


Dorośli przypomną sobie smak dzieciństwa, kiedy śnieg nie padał jeszcze na szyby samochodów, tylko na trawnik przed domem i zamiast odgarniać go w pośpiechu można było przez całe przedpołudnie lepić bałwana. W tych wyjątkowych czasach, kiedy zima była powodem do radości, nie zaskoczeniem dla drogowców, a ruszający się ząb zwiastunem wizyty Wróżki Zębuszki, nie wizyty u dentysty.


O czym pada śnieg to książka o radości odnajdywania: zagubionych przyjaciół, utraconej wiary, pewności siebie. Nakłada czytelnikowi różowe okulary i zmusza do optymistycznego patrzenia w przyszłość. I potem można już tylko tak jak Dzidzia Biedronka: „Poczuć wielką radość w brzuchu, że też jest się w środku tej zaczarowanej kuli, która toczy się w stronę Gwiazdki. I jest już blisko. Coraz bliżej.”

Recenzja rodzica
Lepienie bałwana, sanki i magia

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć O czym pada śnieg, ten, który właśnie za oknami, niech sięgnie po książkę Agnieszkę Tyszki. Dzieci na ten pierwszy śnieg czekają. Wiedzą, że śnieg to lepienie bałwana, sanki i magiczna świąteczna atmosfera. Rodzice wiedzą, że to korki, wydatki, przemoczone buty, przeszywający mróz. Ale też długie wieczory pod kocem, przy kominku. A jak widzi śnieg autorka książki? W pewnej beztroskiej krainie, z łagodnymi od zawsze zimami, sypnęło śniegiem i narobiło sporo kłopotu. A Bardzo Spokojna Okolica utraciła swój spokój, ponieważ podczas kuligu główne bohaterki: Gąsienica i Biedronka gubią swoje pluszowe maskotki. Innym bohaterom śnieg też nie do końca odpowiada. Dlaczego? Trzeba koniecznie przeczytać. Właśnie pod kocem, przy kominku, gdy na zewnątrz zamieć. Niech to wspólne czytanie będzie alternatywą dla Kevina samego w domu emitowanego po raz setny przed świętami. 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć