Warszawa

Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki

Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki

od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-7805-770-3

Przeglądając stare szpargały, inżynier i nauczyciel Cezary L. znajduje wizytówkę serwisu samochodowego, którą wiele lat temu dał mu nie kto inny, tylko sam Tomasz N., czyli słynny Pan Samochodzik. Postanawia więc zadzwonić do warsztatu i tak zaczyna się kryminalna przygoda z niezwykłym oplem astrą, wieszczką Anią, grupą przestępczą z branży auto-moto i panem Cezarym oczywiście w roli głównej. Humor plus szczypta moralizatorstwa i augustowskie pejzaże to porządna dawka młodzieżowej retro-lektury.

Andrzej C. Linke – ur. 1954, inżynier, nauczyciel z Kutna. Publikował artykuły w prasie technicznej i wystąpienia z sympozjów technicznych umieszczane w biuletynach. Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki to jego powieściowy debiut. W przygotowaniu kolejne powieści z serii: Gwiazdeczka i banda docenta oraz Gwiazdeczka i zły Józef z bagien.

Kup teraz

Recenzje książki (Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki)

Recenzja rodzica
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej odsłony

Gdzieś w piątej klasie podstawówki po raz pierwszy przeczytałam Niesamowity dwór Zbigniewa Nienackiego, a potem już poszło: Uroczysko, Templariusze, Tajemnica Tajemnic…. Potem w czasach studenckich co roku w wakacje wyprawialiśmy się w Polskę śladami Pana Samochodzika – oglądając miejsca, gdzie toczyła się akcja jego książek: Bukowiec, Iławę, Ciechocinek. Gdy urodził się syn postanowiłam zarazić go sympatią do Pana Tomasza i przed podróżą do Malborka przeczytaliśmy  Templariuszy, a ostatnio odwiedziliśmy Sorkwity, gdzie Tomasz spotkał Simona Templera – Świętego. Dlatego, gdy w nasze ręce dotarła książka o Gwiazdeczce trudno był oderwać się od lektury.


Przygody bohatera i bohaterowie z dawnych tomów, którzy po raz kolejny ożywają w czasach współczesnych i przeżywają całkiem nowe przygody. Książka ta oprócz niewątpliwych walorów przygodowych dla młodych czytelników, dla starszych posiada niewątpliwie wartość sentymentalną: pozwala odmłodnieć o jakieś dwadzieścia lat i przenieść się w krainę przygód. Podobno remaki nie są z reguły udane, ale Cezaremu i Gwiazdeczce proponuję dać dużego plusa. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej odsłony przygód nowych bohaterów.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć