Warszawa

Opowieść o niezwykłym psie

Opowieść o niezwykłym psie

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
od 5 do 8 lat
ISBN: 978-83-7767-905-0

Opis książki

Z szuflady pełnej bajek proponujemy opowieść o przyjaźni dzieci z psem, który w tajemniczy sposób pojawił się w ich ogrodzie.


O autorce
Profesor Anna Karwińska jest socjologiem. Wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie kieruje Katedrą Socjologii. Jest również pełnomocnikiem rektora UEK ds. Uniwersytetu Dziecięcego. Obok zainteresowań naukowych (socjologia miasta, kultury, stosunków międzynarodowych) chętnie zajmuje się problemami świata dzieci: ich sposobem rozumienia i interpretowania rzeczywistości społecznej. Często jako źródeł wiedzy o zjawiskach społecznych używa rysunków dziecięcych lub wypracowań.


Równie chętnie jak prace naukowe, pisze bajki dla dzieci. Początkowo publikowała je w "Małej Fantastyce" i "Fantazji". Teatr Telewizji dla Dzieci wystawił Jej sztukę: "Królewna z Leśnej Krainy". Wydała do tej pory: "Bajki moich przyjaciół", "Starszy brat", "Bajki z różnych szuflad" (cz. I), "Bajka o własnym miejscu", "Dobranocka dla Maryni i Martynki. Świat z Tej Strony", "Habongo na pomoc", a pierwszy tomik "Rozmów z Puszkiem" był zapowiedzią wykładów Autorki na tworzącym się wówczas Uniwersytecie Dziecięcym UEK.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Opowieść o niezwykłym psie

Recenzje CzasDzieci.pl:

Zwierzę to nie zabawka! - nauka odpowiedzialności z Psem ze Wspomnień

Anna Karwińska jest socjologiem i pełnomocnikiem rektora UEK ds. Uniwersytetu Dziecięcego, z pasją angażującym się w poznanie świata dzieci. Co więcej, spod jej pióra wychodzą pełne mądrości... czytaj więcej »
Recenzje nauczycieli:

W domu zawsze był pies

U mnie w domu zawsze był pies, od kiedy tylko pamiętam, rodzice zawsze ulegli moim prośbom. Każdego pokochaliśmy wszyscy i był z nami do swojego końca (z opieką nad nimi było różnie...)... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć