Książki dla dzieci » Audiobook. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

Audiobook. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło
PATRONAT CzasDzieci.pl

Audiobook. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

Wiek dziecka: od 8 do 14 lat
Ocena: 4.0/5 od 28 os.

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat »

ISBN: 978-83-240-1945-8

Pierwsza część powieściowego cyklu Magiczne Drzewo zatytułowana Czerwone krzesło w wersji audio. Słynna bestsellerowa historia o trójce dzieci, które znalazły krzesło zrobione z Magicznego Drzewa spełniające życzenia – te dobre i te złe. Fantastyczne przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia. Książka wyróżniona nagrodą IBBY jako bestseller roku jest pierwowzorem filmu o tym samym tytule.

 

Audiobook czyta Marcin Dorociński

 

Czas nagrania: 209'28

KUP TERAZ

Recenzje książki (Audiobook. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło)

Recenzja rodzica
Absolutna rewelacja!

Stworzyć dobry audiobook niełatwo – nie wystarczy niestety świetna powieść i utalentowany aktor. Dowodów na tę smutną prawdę można znaleźć w księgarniach bez liku. Z drugiej strony bez tych elementów jest to całkiem niemożliwe. Szczęśliwie w audiobooku Czerwone krzesło mamy i te dwa elementy i wiele innych składników, a razem powstaje coś absolutnie wspaniałego.

 

Mamy powieść - mądrą, napisaną z dogłębną znajomością nie tylko psychiki i sposobu rozumowania dziecka, ale także dziecięcego języka, pełną humoru, doskonałą literacko w każdym calu. Mamy magiczną historię i zapierające dech w piersiach przygody, wspaniale naszkicowane postaci dzieci – bohaterów, których lubimy od pierwszej chwili, którym kibicujemy zawzięcie i z którymi nasze dzieci bez wątpienia będą się utożsamiać.

 

Książka stawia ważne pytania i odpowiada na nie. Pan Maleszka potrafi być dydaktyczny w nienachalny, ba niemal niezauważalny sposób! Wielkie brawa! Wraz z naszymi dziećmi śledzimy różne życiowe drogi bohaterów i razem z nimi poznajemy ważną prawdę o tym, że najważniejsza jest rodzina i że dla niej i swoich bliskich można zrobić wszystko, przezwyciężyć każdy – najstraszniejszy nawet – lęk i osiągnąć rzeczy wielkie. Całość czytana jest po mistrzowsku przez Marcina Dorocińskiego. Doskonały warsztat aktorski i niebagatelny talent, w połączeniu z aksamitnym głosem sprawiają, że niejako widzimy całą historię, stajemy się jej częścią. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałym wydaniu (bardzo lubię książkowe wydania audiobooków) i przepięknych, zdradzających wyjątkowy talent ilustracjach, które bez wątpienia pomogą czytelnikom zajrzeć do zaczarowanego świata Pana Maleszki.


Serdecznie polecam, to 209 minut doskonałej zabawy dla całej rodziny! 

Recenzja rodzica
Prosimy o kontynuację

Piękne opakowanie w kształcie książeczki zawierające zdjęcia z filmu i fragmenty książki oraz miły głos Marcina Dorocińskiego zachęcą młodych czytelników do poznania dalszych przygód związanych z magicznym drzewem. Panie Andrzeju, prosimy o kontynuację cyklu Magicznego drzewa, która pozwala na rozwój dziecięcej wyobraźni.

Recenzja młodego czytelnika
Audiobook to coś innego

Sam przeczytałem już książkę Czerwone krzesło, ale audiobook to coś innego. Fajnie się słucha i nie trzeba się męczyć trzymając książkę. Była burza, która zwaliła stary dąb, a nikt nie wiedział, że jest on magiczny i zrobiono z niego różne zwykłe przedmioty. Jednym z nich było krzesło, pomalowane na czerwono, które samo uciekło z samochodu i z wysokiego mostu wskoczyło do rzeki. Kuki akurat stał na brzegu rzeki i je wyłowił, a potem zabrał do domu. Rodzice bohaterów pracowali w orkiestrze, która została rozwiązana i zostali bez pracy. Chcieli pożyczyć pieniądze od swojej ciotki, która była złą osoba i która siedząc na krześle kazała im udać się w roczną podróż, aby zarobili dużo pieniędzy, a dzieci zostawić pod jej opieką. Tak się też stało. Wtedy Kuki odkrył, że krzesło jest magiczne i spełnia wszystkie życzenia. Może dostarczyć pizzę i zamienić złą ciotkę w małą dziewczynkę. Kolejne życzenia wypowiadane przez dzieci i tych, którym zdarzyło się usiąść na krześle były coraz dziwniejsze, ale pozwoliły rodzicom na powrót do domu ze statku Quinn Wiktoria. Potem wszystko miało być tak jak dawniej i tylko ciotka pozostała małą dziewczynką, która gdy dorośnie nie musi być już zła.

Recenzja rodzica
Fabuła przykuwa uwagę, lektor hipnotyzuje

Nie włączajcie audiobooka Magiczne drzewo. Czerwone krzesło, jeśli macie coś pilnego do zrobienia. Ta książka przykuwa uwagę i nie pozwala się opuścić, a głos lektora hipnotyzuje. My zabraliśmy tę pozycję w podróż. Zbyt krótką – z żalem musieliśmy wyłączyć samochodowe mp3, by zająć się innymi sprawami. Droga powrotna też nam nie wystarczyła, siedzieliśmy więc we troje w ciemnym garażu i słuchaliśmy. Gdy po pewnym czasie zaproponowałam: „Dokończymy w domu”, mąż niechętnie przytaknął, a córka błagalnym tonem powiedziała: „Niech tylko ona da im to krzesło”.

 

A krzesło jest magiczne i spełnia życzenia osoby, która na nim siedzi. W nietypowy sposób trafia do trójki rodzeństwa, które początkowo nie zdaje sobie sprawy z jego właściwości. Gdy jednak ich rodzice nagle zaczynają zachowywać się w stosunku do nich lekceważąco, to dzieci zaczynają kojarzyć fakty i wyciągać wnioski. Za późno; zaczarowani rodzice odpływają wielkim statkiem, na którym rozpoczęli pracę. Pewną negatywną rolę odegrała tu ciotka rodzeństwa. Jak odzyskać zainteresowanie i miłość rodziców, a przede wszystkim ich obecność? Czy magiczne krzesło pomoże dzieciom? Czy ciotka im przeszkodzi?

 

Niezwykła historia opisana jest po mistrzowsku. Akcja toczy się szybko, trzyma w napięciu od samego początku, a w miarę rozwoju wypadków intryguje coraz bardziej. Andrzej Maleszka zaserwował nam fantastyczny koktajl: czarodziejski przedmiot, sympatyczne dzieci, niemiła ciotka, ważny cel i trudności w jego osiągnięciu, podróż, niebezpieczeństwa i niespodzianki. Trochę strachu, trochę śmiechu. Jest nawet czarny charakter, który za wszelką cenę chce zdobyć czerwone krzesło tylko dla siebie. Nie tylko on – ciotka od czasu do czasu też chętnie usiadłaby na krześle lub je… wyrzuciła. Dlaczego? Posłuchajcie sami.


Marcin Dorociński czyta fenomenalnie. Tu głośno, tam ciszej, tu wolno, tam szybciej, czasem nieco zmienia głos, zawsze brzmi akuratnie. A że magia czasem wiąże się z deszczem czy burzą, to aktorowi towarzyszą odgłosy grzmotów, które potęgują moc jego głosu.

 

Czerwone krzesło to pierwsza część cyklu Magiczne drzewo. Książka stała się pierwowzorem filmu. My świadomie zaczęliśmy przygodę z serią Maleszki od audiobooka. Teraz wszystkim tę płytę gorąco polecamy, a sami czekamy na kolejne.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

jak dla mnie książka jest super a audiobook jest jeszcze lepszy.

dodany: 2014-10-25 21:33:05, przez: Amelia Jacuńska


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Opowieści na kolorowe sny
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Opowieści na kolorowe sny

Książka: Basia. Bajki na dobranoc
Opowieść o niepełnosprawnym chłopcu i jego czworonożnym przyjacielu
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Opowieść o niepełnosprawnym chłopcu i jego czworonożnym przyjacielu

Książka: Chłopiec i pies
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka: Gabi. Tego właśnie chcę!
REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego

Książka: Strzeżcie się, smoki!
Szlakiem polskich księżniczek!
Recenzja bibliotekarza (Aleksandra Barczyk)

Szlakiem polskich księżniczek!

Książka: Polskie księżniczki
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Serce Neftydy

Serce Neftydy

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
Spacer

Spacer

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Lolek

Lolek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
12 półtonów. Książka o muzyce

12 półtonów. Książka o muzyce

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Ranking

Książ z duchami, których nie trzeba się bać :)

Książ z duchami, których nie trzeba się bać :)Czyli co warto czytać dla przyjemności.
 • Niedokończony eliksir nieśmiertelności
  1.
 • Willa Trzech Łotrów
  2.
 • Czarownica piętro niżej
  3.
 • Elf i dom strachów
  4.
 • Duch z butelki
  5.
cały ranking »inne rankingi »

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019