Warszawa

Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich
PATRONAT CzasDzieci.pl

Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich

Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
od 5 do 6 lat
ISBN: 978-83-61246-96-1

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o sześciolatku w szkole

Książka powstała na bazie doświadczenia matki i wiedzy psychologa. Jej adresatami są rodzice i nauczyciele. Rodzice, którzy nie mogą się zdecydować, czy posłać sześciolatka do szkoły, przeczytają o typowych problemach przeciętnego pierwszaka-sześciolatka i dowiedzą się, z czego one wynikają. Rodzice, którzy zapisali dziecko do pierwszej klasy i jesienią staną w obliczu tych problemów, uświadomią sobie, że nie są jedyni. Krótkie, trafne i rzeczowe komentarze psychologa pomogą im podjąć decyzję, a także lepiej zrozumieć dziecko i pomóc mu w pierwszych miesiącach nauki.

Nauczyciele znajdą tutaj krótką charakterystykę sześciolatka, a także praktyczne wskazówki, jak z nim postępować. Dla osób, które nigdy nie pracowały z dziećmi młodszymi niż siedmiolatki, to bardzo pomocne źródło skondensowanej wiedzy.

Dorota Smoleń ma podobne doświadczenia jak większość rodziców sześciolatków i opowiada o nich na łamach książki. 

 

Karolina Piękoś, która jest psychologiem, wyjaśnia punkt po punkcie, skąd się biorą pewne zachowania, i podpowiada, jak pomóc dziecku w pierwszych miesiącach nauki.

Jeśli jesteś nauczycielem i nigdy wcześniej nie pracowałeś z sześciolatkami, ta książka będzie dla Ciebie bardzo przydatnym źródłem wiedzy o dzieciach w tym wieku. Przybliży Ci najistotniejsze zagadnienia i pomoże zrozumieć sześciolatki.

Jeśli jesteś matką lub ojcem i...

  • nie wiesz, jaką decyzję podjąć (o ile jeszcze masz wybór);
  • Twój sześciolatek jest już w pierwszej klasie, ale ciągle chce się bawić;
  • nie możesz „zagonić” pierwszoklasisty do odrabiania lekcji;
  • Twoje dziecko nie potrafi usiedzieć pięciu minut nad zadaniem;
  • sześciolatek wraca ze szkoły skrajnie wyczerpany;
  • masz wrażenie, że Twoje dziecko kompletnie nie nadaje się do szkoły...

 

Ta książka jest dla Ciebie!

Kup teraz

Recenzje książki (Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich)

Poradnik dla rodziców i nauczycieli

Sześciolatki w szkole to poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich. Jako młody nauczyciel zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki, zawiera ona przydatne informacje, oswaja rodzica z „problemem” posłania najukochańszego dziecka do szkoły.


We wstępie znajdziecie wypowiedzi rodziców borykających się z podjęciem decyzji, kiedy najlepiej posłać swoją pociechę do szkoły. Znajdziemy tu również założenia reformy obniżającej wiek szkolny. Po przeczytaniu tego poradnika będziecie wiedzieć, jak np. ćwiczyć z dzieckiem samodzielność, co to jest motoryka mała i duża. Jak oswoić dziecko z faktem pójścia do szkoły, jak ważny mimo nauki dla dziecka jest ruch, jak zachęcić je do odrobienia zadania domowego i co zrobić, gdy dziecko nie będzie chciało chodzić do szkoły.


Książka ma 58 stron, jest w miękkiej okładce. Tekst pisany jest prostym językiem, towarzyszą mu pojedyncze obrazki, dialogi oznaczone są dwoma kolorami, co oczywiście ułatwia czytanie i rozumienie treści. Serdecznie polecam!

Recenzja CzasDzieci.pl
Pomoc w drodze do sukcesu

Nowa reforma edukacyjna dotycząca dzieci sześcioletnich, które mają trafić do szkół sieje zamieszanie wśród wielu nauczycieli i rodziców. Pojawiają się problemy i pytania dotyczące gotowości szkolnej, adaptacji, fobii szkolnej czy potrzeby ruchu, która u przyszłych pierwszoklasistów jest niemalże niewyczerpana. Niestety znalezienie prostej, ale zarazem cennej odpowiedzi na dręczące kwestie nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi nam przejrzysty, a przede wszystkim bogaty poradnik autorstwa Doroty Smoleń i Karoliny Piękoś, w którym czytelnik znajdzie wartościowe wskazówki uświadamiające znaczenie zachowań sześcioletniego ucznia oraz materiały mogące pomóc kształtować prawidłowe nawyki szkolne.

 

Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich to idealne kompendium wiedzy powstałe przy współpracy psychologa i rodzica, w którym zgromadzono profesjonalne odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące m.in. założeń nowej reformy, adaptacji szkolnej, roli jaką odgrywa sen czy znaczenia psychopedagogicznych pojęć takich jak percepcja słuchowa, słuch fonematyczny, duża i mała motoryka. Użytecznym rozwiązaniem okazuje się podział czcionki na dwa kolory (rady i komentarze Doroty Smoleń przedstawiono za pomocą czarnego koloru, natomiast na niebiesko oznaczono wskazówki psychologa Karoliny Piękoś), gdyż zapewnia owocne i efektywne czytanie lektury, na co wpływa również otwartość i bezpośredniość autorek, zasługująca na wyróżnienie. Żadna z nich nie ukrywa początkowych problemów, na jakie natrafiły w trakcie wczesnoszkolnej edukacji dzieci i drogi, jaką musiały pokonać, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, w związku z czym ich rady wydają się jeszcze cenniejsze.


Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż odbiorcami omawianej pozycji nie muszą być wyłącznie rodzice, ale także nauczyciele i studenci pedagogiki, ponieważ na kartach pozycji znajdziemy proste i atrakcyjne zabawy służące rozwojowi motoryki małej i dużej, obszernie wytłumaczoną kwestię dysfunkcji rozwojowych takich jak ADHD, dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, zespół Aspergera, o których warto pamiętać, jak również podstawowe informacje dotyczące rozwoju i potrzeb dziecka sześcioletniego - jego słabe i mocne strony, co w przyszłości z pewnością ułatwi pracę z sześciolatkami.


Resumując, uważam, że pozycja Doroty Smoleń i Karoliny Piękoś będzie dla pedagogów nieocenioną pomocą, delikatnie zwracającą uwagę na trudne kwestie, a dla rodziców asystentem ułatwiającym odnalezienie się w nieznanej rzeczywistości szkolnej. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do zakupu, gdyż poradnik powinien znaleźć się na półce każdego rodzica, nauczyciela i studenta pedagogiki, którzy chcą w przyszłości podejmować odpowiedzialne decyzje i wspierać dziecko na drodze do sukcesu.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć