Warszawa

Niebieska niedźwiedzica

Niebieska niedźwiedzica

od 5 do 8 lat
ISBN: 978-83-61824-49-7

Opis książki

Inna niż my, ale jaka piękna!

 

W Niedźwiedziej Dolinie, wśród niedźwiedzi białych, czarnych, szarych i brązowych przychodzi na świat niebieska niedźwiedzica. Jej odmienność drażni mieszkańców, szczególnie gdy okazuje się, że jest zdolniejsza od innych niedźwiedziątek. Niebieska Azul staje się więc coraz bardziej samotna. Aż któregoś dnia zmartwieni jej smutkiem rodzice postanawiają przenieść się do krainy, gdzie każdy może być taki, jaki jest. Tymczasem opuszczona przez Azul dolina traci kolory i robi się coraz bardziej ponura…


Jak zakończy się ta historia? Czy Król Niedźwiedzi, który niegdyś odrzucił niebieską niedźwiedzicę, zdoła nakłonić rodzinę Azul do powrotu?
Piękna bajka o tolerancji, nietolerancji i złych skutkach pochopnych decyzji.

 

Oprawa twarda, folia błyszcząca
Format: 240 x 240 mm
Stron: 40

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Niebieska niedźwiedzica

Recenzje rodziców:

Książka z piękną, spokojną, magiczną narracją

Nigdy nie możemy mieć pewności, że nasze dziecko będzie zawsze akceptowane. Nie możemy też mieć pewności, że nasze ukochane dziecko nie będzie odrzucało z powodu inności. Ale możemy mu... czytaj więcej »

Czy nasz wskaźnik empatii jest na odpowiednim poziomie?

Tolerancja – być może dla dziecka to trudne słowo, ale istotne jest, by tolerancji uczyć już od najmłodszych lat – czego bowiem Jaś się nie nauczy, z tym – niestety – Jan... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć