Książki dla dzieci » Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…

Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
Wiek dziecka: od 4 do 5 lat
tagi: zabawa  edukacyjna 

Książki z serii „Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…”  zostały przygotowane przez ekspertów z dziedziny nauczania początkowego , którzy na którzy na co dzień pracują z dziećmi. Dzięki temu propozycje zadań i ćwiczeń w nich zawarte uwzględniają najważniejsze zagadnienia związane z przygotowaniem dziecka do pisania i rysowania. Wszystkie zadania zostały opracowane w taki sposób, aby jak najskuteczniej pomóc dziecku w nauce.


Ćwiczymy szlaczki i kształty, Ćwiczymy litery oraz Ćwiczymy cyfry przeznaczone są dla dzieci czteroletnich i pięcioletnich. Przede wszystkim pomogą one przedszkolakom opanować umiejętność pisania po śladzie oraz przygotować się do nauki pisania.


Podczas pracy z książką dziecko uczy się odwzorowywania linii i kształtów, a także pisania liter i cyfr, doskonaląc zdolności manualne i opanowując technikę poprawnego trzymania ołówka w ręku. Dodatkowo mały uczeń podejmuje próby wykonania prostych działań matematycznych i poznaje alfabet. Umiejętności te w przyszłości ułatwią dziecku naukę w szkole. Przy każdym szlaczku, literce i cyferce autorzy książek zaznaczyli kierunek pisania po to, aby dziecko kształciło właściwy kierunek pisania charakterystyczny dla poszczególnych liter i cyfr. W przypadku liter dodatkowo została oznaczona numerami kolejność kreślenia poszczególnych linii, co jest znaczącym ułatwieniem dla dziecka. W książkach oprócz ćwiczeń dziecko znajdzie także ciekawe zadania rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz naklejki, dzięki którym nauka stanie się dla niego przyjemnością. Ponadto podczas ćwiczeń przedszkolakom towarzyszą ich ulubieni bohaterowie ze świata Disneya, co wpływa korzystnie na ich zaangażowanie w zabawę.


Seria „Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…” jest więc znakomitym narzędziem, które pomoże dziecku opanować trudną sztukę pisania. 

 

Patroni medialni:

Recenzje książki (Disney Ucz się z nami. Ćwiczymy…)

Recenzja nauczyciela
W świecie cyferek i literek

Bohaterowie bajek Disney’a zapraszają dzieci na przygodę w świecie cyferek i literek. Poprzez działanie uczą się one szybciej i chętniej nowych rzeczy. Ulubieńcy dzieci w kolejnych zadaniach uczą cyferki – poprawnego zapisu przedstawianego etapami i przedstawianymi obok prostymi zadaniami utrwalające poznaną cyferkę. Poznawanie literki poprzedzone jest krótkim zadaniem dotyczącą poznawanej literki. Każda książeczka to pięknie ilustrowane strony, ale nie rozpraszają one małego czytelnika pstrokatymi kolorami czy nadmiarem ozdobników na stronie. Zadania są stosowne do wieku dzieci czyli 5+, a nawet dla młodszych. Dodatkowym plusem tej serii są kolorowe naklejki do wykorzystania w książeczce, ale także dodatkowe do swobodnego wyklejania.  Moja córeczka uwielbia te serię książeczek i chętnie wykonuje zadania prezentowane przez ulubieńców.

Recenzja rodzica
Dla dzieci będzie to fantastyczna zabawa

Ćwiczymy szlaczki i kształty

Książka liczy kilkanaście stron, a na każdej z nich znajdziemy inne zadanie do wykonania dotyczące szlaczków i kształtów. Głównym bohaterem zeszytu jest Maniek i jego narzędzia. Zadania są bardzo ciekawe i zróżnicowane, polegają na kolorowaniu obrazka według wzoru, rysowaniu po śladzie, rozwiązaniu labiryntu z różnymi kształtami, rysowaniu kształtów na obrazkach. Do książki dołączone są naklejki do wykorzystania podczas rozwiązywania ćwiczeń.

Dzieci często mają problem z samodzielnym rysowaniem szlaczków i kształtów. Ćwiczenia wspaniale kształtują i rozwijają manualne zdolności dzieci.

To zbiór ciekawych zadań, które uczą poprzez zabawę. Jestem pewna, że waszym dzieciom rozwiązywanie zadań w towarzystwie Mańka i narzędzi bardzo się będzie podobać.

Ćwiczymy cyfry

Książka ułatwi dziecku naukę liczenia, rozpoznawania cyfr i odwzorowywania ich kształtów. Dziecko, wykonując zadania polegające na pisaniu cyfr po śladzie, doskonali zdolności manualne i opanowuje technikę trzymania ołówka. Ponadto, oprócz ćwiczeń związanych z pisaniem poszczególnych cyfr, rozwiązuje zadania rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie i umiejętność liczenia. W środku książki dzieci znajdą naklejki z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, cyframi oraz przedmiotami potrzebnymi do rozwiązywania ćwiczeń.
Książka jest bardzo bogato ilustrowana. Przy ćwiczeniach z tej książeczki dzieci  chętnie spędzą czas. Dla nich będzie to fantastyczna zabawa, a dla rodziców satysfakcja, że dzieci zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu liczenia, tak ważnego na początkowym etapie edukacji szkolnej.

Ćwiczymy litery

Dzięki tej książeczce dzieci nauczą się rozpoznawania liter i odwzorowywania ich kształtów. Ale w jaki sposób? Znajdziemy tu wielorakie zadania, dzięki którym maluch wiele się nauczy, nawet tego nie odczuwając. Nauka pisania rozpoczyna się od rozwiązania zadania z daną literką. Pod każdym zadaniem jest miejsce, gdzie dziecko może potrenować pisanie dużych i małych liter w trzech liniach według podanego przykładu. W środku książki dzieci znajdą naklejki z literami oraz ulubionymi postaciami z bajek Disneya.
Książka jest bardzo ładnie wydana. Dużą zaletą jest bogata szata graficzna. Dzieci z chęcią spędzą czas przy ćwiczeniach z tej książeczki. Dla nich będzie to fantastyczna zabawa, a dla rodziców satysfakcja, że dzieci zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu pisania liter tak ważne na początkowym etapie edukacji  szkolnej.

Recenzja rodzica
Nie ma czasu na nudę!

Każdy, barwnie ilustrowany, zeszyt składa się z 24 stron oraz zestawu naklejek. Co również łączy wszystkie pozycje tej serii, to doskonały dobór zadań służący temu, by podczas zabawy w towarzystwie bohaterów, znanych dzieciom z animowanych bajek, uczyć je rozpoznawać kształty, ćwiczyć sprawności manualne oraz poznawać litery i cyfry. Przygodę z serią DISNEY UCZY proponuję zacząć od najłatwiejszego zeszytu, tj. Ćwiczymy szlaczki i kształty. To dobry wstęp do nauki pisania cyfr i liter, a przede wszystkim świetna zabawa. Autorzy publikacji adresują ją do dzieci w wieku czterech lat i starszych. Przetestowałam ją jednak na mojej trzylatce i też świetnie dawała sobie radę z większością zadań. Teraz słów kilka o każdej pozycji w tym zestawie.

Ćwiczymy szlaczki i kształty (Poziom 1, wiek 4+)

Na kartach tej książeczki przedszkolak poprzez zabawę poznaje podstawowe kształty i figury (kwadrat, koło, prostokąt, trójkąt, gwiazdka), a towarzyszą mu bohaterowie animacji "Maniek Złota Rączka". Tym, co przyciąga uwagę małych czytelników, jest zapewne barwna strona graficzna (kolorowe ilustracje z bohaterami – narzędziami ze skrzyni Mańka), duży wybór naklejek i różnorodność zadań. Właściwie każde polecenie jest inne. I tak np. kolorując pomocników Mańka, rysując po śladzie cukrowe laski, łącząc liniami połówki przyciętych desek, projektując urodzinowe czapki czy "skacząc" po okrągłych polach, dzieci zdobywają umiejętności, które później okażą się niezbędne, podczas stawiania pierwszych kroków w nauce pisania cyfr i liter. Na wytrwałych czeka nagroda w postaci możliwości udekorowania urodzinowego tortu szlaczkami poznanymi w niniejszej książeczce.
Nie ma czasu na nudę, a ciekawość, co będzie dalej i jaki bohater pojawi się na kolejnej stronie sprawiają, że maluchy same chętnie rozwiązują zaproponowane im zadania.

Ćwiczymy litery (Poziom 2, wiek 5+)

Książka ta, podobnie jak poprzednia zaopatrzona w pokaźny zestaw naklejek, doskonale nadaje się jako wprowadzenie do świata liter, jak również jako materiał utrwalający poznane wcześniej, zarówno wielkie, jak i małe litery. Śledząc barwne ilustracje z bohaterami kreskówek Disneya (Minnie, Goofy, Pluto, Miki, Cosiek, itp.), przedszkolak uczy się nie tylko rozpoznawania 24 liter, ale także ich prawidłowej pisowni. Podobnie jak w powyżej opisanej książce z serii DISNEY UCZY, zadania są zróżnicowane, co sprawia, że dziecko chętnie wykonuje polecenia typu: wykreśl literki, podkreśl je w wybranych wyrazach, dorysuj wstążki do balonów, poruszaj się od punktu do punktu, obrysuj zwierzęta, których nazwy zaczynają się na podaną literę itd.
Każda strona poświęcona jest jednej literze i zawiera jedno polecenie do wykonania. Pod nim zamieszczone są trzy linijki, w których, prowadząc kredkę po śladzie, mały czytelnik uczy się prawidłowego pisania dużej i małej litery.
Mój 6-latek bardzo chętnie doskonali umiejętność pisania liter, ale są dzieci, które ciężko zachęcić jest do żmudnego kreślenia liter. Warto zatem spróbować i sięgnąć po Ćwiczymy litery. Może akurat disneyowskie postacie zdziałają cuda i zachęcą maluchy do wspólnej zabawy w poznawanie literek.

Ćwiczymy cyfry (Poziom 2, wiek 5+)

Na 24 stronach tej publikacji dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym mogą nauczyć się bądź utrwalić liczenie oraz pisanie cyfr i liczb (od 1 do 10). Dobór zadań (urozmaiconych pod względem treści i występujących w nich postaci) sprawia, że nauka jest wielką przyjemnością. Wykonując różnorakie polecenia, mali czytelnicy mimochodem zdobywają kluczowe umiejętności, które niebawem okażą się niezbędne, gdy po raz pierwszy zasiądą w szkolnej ławie.
Barwne ilustracje z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi w roli głównej powodują, że dzieci chętnie wykonują polecenia. Zazwyczaj są one bardzo praktyczne (jak np. wklej beczułki z miodem dla głodnego Puchatka, skreśl główki kapusty na grządkach Królika, przyklej baloniki każdemu z przyjaciół Puchatka, obrysuj pętlą czapeczki urodzinowe dla Maleństwa) i przypadają do gustu przedszkolakom zarówno tym młodszym, jak i nieco starszym. Przetestowałam z moimi maluchami. Zachęcam do zabawy!

Recenzja rodzica
Disney zachęca: "Ucz się z nami"

Jednym z rodzicielskich obowiązków jest dbałość o harmonijny rozwój dzieci. Wszyscy chyba chcielibyśmy, by nasze pociechy miały dobry start. Stąd: codzienna troska o zdrowe pożywienie; zaspokajanie potrzeb emocjonalnych: miłości, akceptacji, poszanowania, bezpieczeństwa; zabawki stymulujące rozmaite zmysły; uwrażliwianie poprzez kontakt z przyrodą, sztuką, muzyką i wiele, wiele innych.

Poprzez "dobry start" (osobiście) rozumiem wskazywanie wielu dróg, by spośród nich mały człowiek wybrał sobie kiedyś tę, która wydaje mu się najprzyjemniejsza, najprzyjaźniejsza i przynosząca najwięcej satysfakcji. Wyróżniamy bowiem różne rodzaje inteligencji: językową, logiczno-matematyczną, wizualno-przestrzenną, kinestetyczną, muzyczną, społeczną.

Dreptamy sobie więc po tych różnorakich ścieżkach. Wtedy gdy ochota przyjdzie, nic na siłę. Choć i czasem dyskretna motywacja się przydaje. Po ulubionej – ćwiczonej często i z radością, zahaczamy o te mniej lubiane, od czasu do czasu, acz nie pozwalamy, by zarosły chwastami ignorancji. I pielęgnujemy nadzieję, że to będzie z pożytkiem. Czas pokaże.

Chętnie trenujemy swoje umiejętności pod okiem mistrza Disneya, który zachęca: "Ucz się z nami". W specjalnie opracowanym zestawie ćwiczeń aktualnie pracujemy nad rączką, która już wkrótce będzie musiała wykazać się sprawnością – gdy w pierwszej klasie przyjdzie zapełniać zeszyty maczkiem literek i cyferek, kształtów i szlaczków. Koordynacja ręka-oko, wspomaganie procesów myślowych i manualnych, analiza, orientacja przestrzenna – o wszystko tutaj zadbano.

Atutem serii są przede wszystkim bohaterowie – nikt nie potrafi tak pobudzić do owocnej pracy jak przyjaciel. Dzieci kochają wspólną zabawę (a tutaj właśnie uczą się poprzez zabawę: ładne, kolorowe obrazki z zadaniami, naklejki), a kiedy zaprasza i zachęca ktoś lubiany – jakże mu odmówić?

Dla mnie (jako mamy dzieci z zaburzoną lateralizacją: jeden syn jest oburęczny, drugi zaś ma lateralizację skrzyżowaną) istotny jest również fakt, że są tu strzałki wskazujące kierunek właściwego prowadzenia kreski. To bardzo ważne, by dzieci przyswoiły sobie jak najwcześniej wiedzę, iż na kartce papieru piszemy (tudzież czytamy) od góry do dołu, od lewej do prawej. W tym właśnie pomagają rzeczone strzałki.

Minusy? Dla nas – objętość książeczki. Jak taki rozpędzony przedszkolak siądzie do zadań, mija moment i jest już stacja końcowa. Pipip! Wysiadamy. A było tak przyjemnie…


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać

Książka: Strzał zielonego pioruna
Opowieść o niepełnosprawnym chłopcu i jego czworonożnym przyjacielu
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Opowieść o niepełnosprawnym chłopcu i jego czworonożnym przyjacielu

Książka: Chłopiec i pies
Szlakiem polskich księżniczek!
Recenzja bibliotekarza (Aleksandra Barczyk)

Szlakiem polskich księżniczek!

Książka: Polskie księżniczki
Opowieści na kolorowe sny
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Opowieści na kolorowe sny

Książka: Basia. Bajki na dobranoc
O rycerzach (prawie) wszystko
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

O rycerzach (prawie) wszystko

Książka: Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia
więcej recenzji

Książki nagrodzone

12 półtonów. Książka o muzyce

12 półtonów. Książka o muzyce

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Nikt nas nie upomni

Nikt nas nie upomni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Łopianowe pole

Łopianowe pole

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla dzieci
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Ranking

Najlepsze książki o piłce nożnej

Najlepsze książki o piłce nożnejW piłkę zawsze warto pograć, ale w przerwie można też coś ciekawego przeczytać
 • Więcej niż klub
  1.
 • Na boisku
  2.
 • Lewandowski. Wygrane marzenia
  3.
 • Do przerwy 0:1
  4.
 • Basia i piłka nożna
  5.
cały ranking »inne rankingi »

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019