Warszawa

Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

od 12 lat
ISBN: 978-83-7660-439-8

Opis książki

O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać.

 

Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną to bardzo znamienne słowa – nasze dorastające dzieci bowiem to już tak naprawdę... nie są dzieci. Za to są naprawdę w trudnym wieku – w wieku "pomiędzy" – już nie są dziećmi, ale jeszcze nie są w pełni dorośli. Chcą i powinni być już samodzielni, a wciąż tak bardzo potrzebują rodziców. To wiek sprzeczności i paradoksów. To bardzo burzliwy etap rozwoju (mniej więcej pomiędzy 12 a 16 rokiem życia), który swoją dynamiką przypomina pierwsze dwa lata życia dziecka (!).


Istnieje przekonanie, że młodzi ludzie na tym etapie życia o seksualności i uczuciach wiedzą już wszystko, może nawet więcej niż dorośli. Nie jest to prawda! Wiadomości czerpane z Internetu czy czasopism młodzieżowych nie zastąpią szczerej, pełnej ufności rozmowy z rodzicami. Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, jeśli niniejszy poradnik pomoże rodzicom w budowaniu i umacnianiu serdecznych, pełnych miłości więzów z ich dorastającymi dziećmi.

 

Odbiorcy

  • dorastający młodzi ludzie, którzy dowiedzą się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, burzą hormonów i wszystkim tym, co wiąże się z trudnym etapem dorastania.
  • rodzice nastolatków, którzy w mądry i odpowiedzialny sposób chcą towarzyszyć swoim dzieciom na drodze ku dorosłości.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

  • fachowa publikacja napisana przez psychologa, przygotowana z dbałością i troską o harmonijny rozwój młodego człowieka.
  • mądrze i w pełen delikatności sposób porusza tematy związane z uczuciami, seksualnością i prokreacją.
  • to pełna ciepła propozycja dla nastolatków i ich rodziców.
  • to pogodny poradnik, dzięki któremu młodym ludziom łatwiej będzie przekroczyć próg dorosłości.

 

Stron: 80
Oprawa: miękka, klejona
Format: 140 x 185

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

Pierwszy krok w dorosłość

Każdy z nas wie, że w życiu przychodzi taki czas, kiedy uświadamiamy sobie, że nie czujemy się już jak dzieci, ale również nie postrzegamy siebie jako dojrzałych członków społeczeństwa.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć