Warszawa

Palindromy i inne zabawy słowne

Palindromy i inne zabawy słowne

Wydawnictwo: Sorus
od 7 do 14 lat

Opis książki

 Palindromy (zdania lustrzane) charakteryzują się tym, że mają symetryczny układ liter, dzięki czemu można je czytać tak samo od początku i od końca. Żartobliwa legenda głosi, że pierwszy palindrom wypowiedział Adam, przedstawiając się Ewie w Raju. Zarówno w języku angielskim, jak i po polsku są to palindromy:


madam, I`m Adam
madam, otom Adam

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Palindromy i inne zabawy słowne

Recenzje rodziców:

Polecam na rozruszanie szarych komórek

Niewielka książeczka, która zachwyciła mnie od samego początku. Zabawy słowne polegają na wyszukiwaniu słów, zdań, wierszy lub innych utworów, które mają jakąś szczególną właściwość.... czytaj więcej »

Nauka języka polskiego nie musi być nudna

Pierwszy raz mam okazję zetknąć się z taką formą zabawy słownej. Jest przeznaczona dla dzieci już dobrze czytających i dorosłych. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym, czy można... czytaj więcej »

Słów gięcie to zajęcie...

Słów gięcie to zajęcie – idealna książka na jesień, podróż lub po prostu dla tych, co lubią zabawy językowe. Któż z nas nie pamięta gier ze słowami, chociażby w wyszukiwanie słów... czytaj więcej »

Pobaw się językiem polskim

Palindromy i inne zabawy słowne przeczytałam jednym tchem. Tak, tak, zamiast przekazać książkę moim dzieciom w wieku szkolnym, to najpierw sama łamałam sobie głowę, wymyślając palindromy,... czytaj więcej »

Warto zobaczyć