Warszawa

Moje szczęśliwe życie

Moje szczęśliwe życie

od 6 do 9 lat
ISBN: 978-83-7776-014-7

Dunia nie może zasnąć. Tata każe jej liczyć owce, ale Dunia woli policzyć wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. A do liczenia ma dużo, bo od kiedy poszła do pierwszej klasy, wydarzyło się tyle dobrych rzeczy. Przede wszystkim poznała swoją przyjaciółkę Fridę! Ale choć Dunia jest chyba najszczęśliwszą osobą na świecie, to przecież i ona bywa czasem smutna. Jak wtedy, kiedy…

 

Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki - w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

 

15 x 21,5 cm
twarda oprawa
140 stron

Kup teraz

Recenzje książki (Moje szczęśliwe życie)

Recenzja bibliotekarza
Wyjątkowa książka

Polecam tę wyjątkową książkę każdemu rodzicowi, którego dziecko rozpoczyna edukację szkolną i zasypuje go pytaniami: jak będzie w szkole, czy znajdę tam przyjaciela, czy pani mnie polubi?
Ale oprócz tego jest to również piękna, ciepła i skłaniająca do zadumy opowieść o przyjaźni i codziennych sprawach napisana z perspektywy siedmio-, ośmiolatki.
Główna bohaterka – Dunia – nie mogąc zasnąć, liczy, ile razy była szczęśliwa. A była wiele razy, m.in. wówczas, gdy dostała żabę, poszła do szkoły, skończyła pięćset razy na skakance oraz gdy znalazła prawdziwą przyjaciółkę – Fridę. Ale ta, wydawać by się mogło, najszczęśliwsza dziewczynka ma również swoje smutki. Frida wyjeżdża do innego miasta i, gdy Dunia patrzy na jej puste szkolne krzesło, robi jej się bardzo przykro i przypominają jej się smutne sprawy. A największym smutkiem jest ten, że Dunia nie ma już mamy, bo jak mówi babcia "mamie urosły skrzydła i poleciała do aniołów". Ale Dunia to mądra dziewczynka i wie, że tak się mówi, kiedy ktoś umiera.
Ta wyjątkowa książka to również znakomita lektura dla dorosłego czytelnika. Skłania do refleksji i pokazuje, że należy cieszyć się każdą chwilą życia.
Na szczególną uwagę zasługuje również szata graficzna tej pięknej książeczki.  Oryginalne czarno-białe rysunki Evy Eriksson, duża czcionka, przejrzysty układ i krótkie rozdziały sprawiają, że tę książkę mogą przeczytać również początkujący czytelnicy.

Recenzja rodzica
Pomoże objaśnić świat uczuć

Emocje dla początkujących czy Moje szczęśliwe życie – książka, która pomoże objaśnić i zrozumieć trudny świat uczuć, choć nie ma nawet kolorowych obrazków, ale na pewno jest dla dzieci. Do wyciągnięcia w wielu sytuacjach: przed pójściem do szkoły, przy utracie kogoś bliskiego, do uświadomienia, z czego warto i w ogóle z czego można się cieszyć. A poza tym te proste, krótkie, dziecięce zdania, zapisane dużą czcionką są doskonałe do podejmowania pierwszych prób czytelniczych. A tych prób będzie na pewno dużo. Bo książka jest naprawdę ciekawa i pełna ciepła.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Muszę przyznać, że to opowiadanie pokochałam od pierwszej chwili. Sama nie wiem dlaczego, ale gdy tylko zaczęłam je czytać momentalnie zrobiło mi się ciepło w serduszku...To niezwykle ciepłe opowiadanie sprawia, że życie nagle nabiera barw, mimo, że za oknem straszna plucha. Książeczka nastraja bardzo pozytywnie, a po jej przeczytaniu samemu czujemy się szczęśliwi.Tekst jest bardzo prosty i krótki. A treść z pewnością zainteresuje nie jednego kilkulatkae.Jest to bowiem idealna lektura dla początkujących czytelników. Duża wyraźna czcionka z pewnością zachęci dziecko do lektury, a wspomniany wcześniej prosty tekst nie sprawi im trudności.Jak już wspomniałam, książeczka jest naprawdę rewelacyjna. Nawet czaro białe ilustracje dodają tej lekturze uroku i wyjątkowego klimatu. Sama nie wiem, ale jak dla mnie jest to wspaniała książeczka, która zachwyciła moją córeczkę, a ja po prostu się w niej

dodany: 2013-01-31 20:38:03, przez: Ania mama Alicji

Warto zobaczyć